اروپا در انتظار موج شدید گرما

به گزارش مجله عکسها، پیش بینی های هواشناسی حاکی از آن است که تا هفته آینده دمای هوا در اروپا با افزایشی شدید به 40 درجه سانتی گراد می رسد و گرمایی بی سابقه در ماه ژوئن بیشتر نقاط غرب اروپا را فرا می گیرد.

اروپا در انتظار موج شدید گرما

به گزارش ایسنا، اوایل این هفته موج گرمایی که از سمت مراکش در شمال آفریقا و اسپانیا می آید، انگلیس تا بلژیک و یونان را درنوردیده و تا اواسط هفته به اوج خود می رسد.

آژانس هواشناسی اسپانیا هشدار زرد رنگ هواشناسی برای امروز (یک شنبه) صادر کرده و اعلام کرده این کشور احتمالا مانند سال گذشته تابستانی گرم تر از معمول را تجربه خواهد کرد.

پیش بینی ها در آلمان، بلژیک و سوئیس حاکی از آن است که روز سه شنبه دمای هوا به 37 درجه سانتی گراد و روز چهارشنبه به 38 درجه سانتی گراد خواهد رسید.

ادراه هواشناسی انگلیس نیز اعلام کرده که ممکن است موج گرما منجر به وقوع طوفان هایی شدید شود و انگلیس شاهد آب و هوایی گرم، مرطوب و ناپایدار خواهد بود.

یونان نیز یکی دیگر از کشورهایی است که تحت تاثیر این موج گرما قرار خواهد گرفت و دمای آن تا آخر هفته به 39 درجه سانتی گراد می رسد.

هواشناسی فرانسه نیز اعلام کرده که این موج گرما بی تردید موجب شکسته شدن رکورد گرمای این کشور شده و ماه ژوئنی بی سابقه در انتظار فرانسه است.

در تابستان سال 2003 میلادی، فرانسه در معرض موج گرمای شدیدی قرار گرفت که منجر به مرگ نزدیک به 15 هزار نفر شد و اغلب آن ها سالمند بودند.

پیش بینی شده دمای هوای فرانسه به 35 تا 40 درجه سانتی گراد برسد که در شب ها نیز هم چنان بالا باقی مانده و کم ترین کاهش را داشته باشد.

بنابر گزارش خبرگزاری فرانسه، کارشناسان هواشناسی خاطر نشان کرده اند که این موج گرمای شدید بار دیگر اثرات گرمایش جهانی روی کره زمین را نشان می دهد و این شرایط آب و هوایی احتمالا از این پس شیوع بیش تری می یابد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 301

به "اروپا در انتظار موج شدید گرما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا در انتظار موج شدید گرما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید