کی روش:موج مصدومیت ها بعضی تصمیماتم را تغییر داد، آقایان مسابقات جام ملت ها سخت است، عاجزانه می خواهیم که علی کریمی و دیگران با ما باشند

به گزارش مجله عکسها، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: موج مصدومیت هایی که با آن روبرو شدیم مرا مجبور کرد که بعضی از تصمیماتم را عوض کنم.

کی روش:موج مصدومیت ها بعضی تصمیماتم را تغییر داد، آقایان مسابقات جام ملت ها سخت است، عاجزانه می خواهیم که علی کریمی و دیگران با ما باشند

به گزارش فارس، کارلوس کی روش درباره شرایط تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: در درجه اول از همه پیغام هایی که از مردم خوب ایران دریافت کردم تشکر می کنم. چون مردم کریسمس را به من تبریک گفتند و برای همه آن ها آرزوی موفقیت می کنم. 26 دسامبر روزی است که ما رسما سفر خودمان را برای این ماجراجویی آغاز می کنیم و پرواز می کنیم.

*موج مصدومیت ها بعضی تصمیمات ما را تغییر داد

وی ادامه داد: در درجه اول مراتب تحسین خودم را از بازیکنان اعلام می کنم. حذف بعضی از بازیکنان کار راحتی نیست اما مجبور هستیم که این کار را انجام دهیم. از همه آن ها بابت زحمات و تمرینات شان تشکر می کنم. شکی نداریم که موج مصدومیت هایی که با آن روبرو شدیم مرا مجبور کرد که بعضی از تصمیماتم را عوض کنم. من اعتماد کامل دارم که بازیکنان جایگزین بازیکنانی که از تیم ملی کنار رفتند عملکرد خوبی خواهند داشت.

*مراعات جهانبخش را می کنیم تا زودتر خوب گردد

کی روش اضافه کرد: هنوز با مصدومیت های بازیکنانی مثل جهانبخش روبرو هستیم و تا یک هفته آینده به تیم و بعد از بازی باقطر به ما ملحق خواهد شد. مراعات او را می کنیم تا زودتر خوب گردد.

*باید از قلی زاده مراقبت کنیم تا مداوا گردد

و در خصوص شرایط قلی زاده هم ا دا مه دا د: ما باید ا ز ا ین با زیکن مراقبت کنیم و تا وقتی که باشگاهش اجازه می دهد او ر ا پیش خودمان نگه دا ریم تا مداوا شو د ا ما ا گر د ر ا ین بین در دقیقه 90 مصدومیتی هم پیش بیاید، ا ین با زیکن ر ا جایگزین خواهیم کر د و امیدوارم با ا ین تصمیماتی که می گیریم خدا هم به ما یاری کند.

* بعضی تظاهر می نمایند کار ما در جام ملت ها راحت است

کی روش در پاسخ به این سوال که تیم ملی نسبت به جام جهانی تغییرات کمی داشته و تجربه حضور در روسیه چقدر می تواند به تیم ملی در امارات یاری کند، گفت: تجربه داشتن، موضوع بسیار مهمی است اما توانایی استفاده از تجربه از آن هم مهم تر است. الان که 26 دسامبر است واقع بینانه باید بگوییم که فقط 12 روز با اولین بازی در جام ملت ها فرصت داریم و این یعنی اینکه 12 روز فرصت داریم آماده شویم و در این فرصت فقط 5 یا 6 جلسه جدی تمرینی خواهیم داشت و باید از تجربیات گذشته استفاده کنیم و به سطحی از آمادگی برسیم تا برای بازی با یمن آماده باشیم. ما باید از نظر تاکتیکی و پایه ای تمرینات گذشته را مرور کنیم و باید بگویم که به بازیکنانم سراسر اعتماد دارم اما مسابقات جام ملت های آسیا بسیار سخت است و برای همین است که در 40 سال گذشته تیم ملی ایران نه تنها قهرمان شده بلکه به فینال هم نرسیده است، اما بعضی تظاهر می نمایند که کار ما راحت است ولی من می گویم که قهرمانی در آسیا مثل خوردن کیک آسان نیست.

* بعضی کارشناسان فکر می نمایند که برای خوشحالی آنها بقیه تیم ها خوابیده اند

سرمربی تیم ملی ادامه داد: ما شانس خوبی داریم؛ چراکه در 8 سال گذشته پیشرفت خوبی داشتیم، اما بعضی کارشناسان فکر می نمایند که برای خوشحالی آنها بقیه تیم ها خوابیده اند. من از شما می پرسم که آیا قطر، امارات، ویتنام، عراق و... در این سال ها خوابیده اند؟ آیا عربستان و بقیه تیم ها دست روی دست گذاشته اند؟ نه! اما ما می دانیم که چرا آنها این حرف ها را می زنند، چون می خواهند بگویند کار ما راحت است تا ما از تنها هدفی که داریم دور شویم تا به ما لطمه بزنند تا نتوانیم به هدفی که داریم دست یابیم.

*هدف ما نوک قله است اما هل دادن هم راحت است!

وی مطرح نمود: آنها می خواهند دستاوردهای ما را تحقیر نمایند اما ما روی خودمان حساب می کنیم و آن طور که بازیکنانم گفتند اگر راه رسیدن به موفقیت را یک کوه در نظر بگیریم، هدف ما نوک قله است و در این باره باید بگویم صعود کردن کار سخت و دشواری است، اما در این راه کسی دست ما را نمی گیرد، اما هل دادن راحت است و گاهی با یک هل دادن و حتی فوت کردن کسی از روی کوه سقوط می نماید.

وی اضافه کرد: این گروه تیم ملی تمام کوشششان را انجام می دهند و با حمایت طرفداران تمام کوشش خود را در جام ملت ها انجام خواهند داد.

*امیدوارم داوران منصفانه و عادلانه تصمیم بگیرند

کی روش در خصوص اینکه چه نگرانی قبل از آغاز جام ملت های آسیا دارد؟ مطرح نمود: توقع هیچ گونه یاری سمپاتیک که به سمت ما بیاید مخصوصا در امر داوری را نداریم، فقط امیدواریم منصفانه و عادلانه تصمیم بگیرند. مهم این است که در خودمان تمرکز کنیم و اهدافمان را پیش ببریم. در این صورت شانس مان بسیار زیاد است. ما باید به فکر خودمان باشیم و هیچ توجیهی قابل قبول نخواهد بود. ما قدم به عقب نخواهیم گذاشت. توقع مان این است که متحد باشیم، امیدواریم برنامه ای را که تدوین نموده ایم به خوبی پیش ببریم و فدراسیون هم در امارات در کنارمان باشد.

*باید با تمام سلاح هایی که در دست داریم در امارات حضور پیدا کنیم

وی اضافه کرد: باید با تمام سلاح هایی که در دست داریم در امارات حضور پیدا کنیم. ما نیاز داریم بزرگ ترین بازیکنان ایران مثل علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی کیا و... کنارمان باشند. آنها کنار تیم خودشان حضور یابند و کنفدراسیون فوتبال آسیا ببیند که بزرگان فوتبال ایران کنار تیم خودشان هستند. ما نیاز داریم نایب رئیس AFC به صورت تمام وقت و با تمرکز کامل کنار تیم حضور یابد و راجع به همه مسائلی که بیرون از زمین است کنارمان باشد. هیچ راهی وجود ندارد که ایران بخواهد این مسئله را که علی کفاشیان نایب رئیس AFC است را نادیده بگیرد.

*آقایان برای 3 هفته حرف های دیگر را کنار بگذارند و کنار تیم ملی باشند

سرمربی تیم ملی فوتبال در ادامه تأکید کرد: در خواست عاجزانه من این است که آقایان برای سه هفته تمام صحبت ها و حرف های دیگر را کنار بگذارند و کنار تیم ملی باشیم. آیا این مسئله آنقدر سخت است که در این مدت پرچم سفید رنگ صلح را بالا ببریم و دست از تمام تهمت ها و حرف هایی به این شکل تلافی جویانه و تهمت ها برداریم. آیا این مسئله اینقدر سخت است. ما باید در این مدت همه کنار تیم ملی باشیم.

*بزرگان فوتبال ایران در جام ملت های آسیا کنارمان باشند

وی اعلام کرد: می دانیم چه افرادی هوشیارانه قصد ایجاد دو دستگی در تیم ملی را دارند و می خواهند به آرامش ما لطمه بزنند. یکی از همکاران شما کوشش کرد با دروغ هایی که آقای مسعودی بیان می کرد با حرف های نادرست و نابحقی که مطرح می کرد به تیم ملی لطمه بزند. دیدید چه مشکلاتی برای تیم ملی ایجاد کردند، آیا واقعا سخت است بزرگان فوتبال ایران مثل علی پروین، علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی کیا، کریم باقری، خداداد عزیزی، امیر قلعه نویی، جواد نکونام و فرهاد مجیدی کنار تیمشان باشند؟ تیم ملی باید ثابت نمایند که بزرگان فوتبال ایران کنار تیم هستند.

منبع: انتخاب
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 628

به "کی روش:موج مصدومیت ها بعضی تصمیماتم را تغییر داد، آقایان مسابقات جام ملت ها سخت است، عاجزانه می خواهیم که علی کریمی و دیگران با ما باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کی روش:موج مصدومیت ها بعضی تصمیماتم را تغییر داد، آقایان مسابقات جام ملت ها سخت است، عاجزانه می خواهیم که علی کریمی و دیگران با ما باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید