کنگره آمریکا تایید ریاست جمهوری بایدن را از سر گرفت

به گزارش مجله عکسها، مجالس سنا و نمایندگان آمریکا از ساعت 8 شب به وقت شرق آمریکا جلسه ثبت نتایج انتخابات سوم نوامبر آمریکا را که با پیروزی بایدن همراه بود، از سر گرفتند. این نشست با حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره نیمه تمام مانده بود.

کنگره آمریکا تایید ریاست جمهوری بایدن را از سر گرفت

به گزارش خبرنگاران، پیش از آغاز دوباره نشست کنگره، نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس کنندگان با ارسال یادداشتی به 435 عضو مجلس کنندگان گفت که برای تشکیل جلسه آماده شوند.

پلوسی همچنین گفته: ما حالا به تاریخ پیوستیم و بخشی از این تصاویر شرم آور را دنیا مشاهده کرد.

مایک پنس به عنوان رییس این نشست نیز به محل سنا بازگشت.

وی در آغاز دوباره این نشست گفت: امروز، روز سیاهی در تاریخ کنگره ایالات متحده بود. مسببین آشوب امروز در کنگره ما باید بدانید که شما پیروز نشدید. خشونت هرگز پیروز نمی شود.

مایک پنس گفت: خشونت هیچگاه پیروز نمی شود و آزادی پیروز خواهد شد، حتی در زمان آشوب در پایتخت. از قانون اساسی آمریکا حمایت و دفاع می کنیم. خداوند آمریکا را در امان نگهدارد. به کار بازگردیم.

پس از او میچ مک کانل، رئیس مجلس سنا نیز خشونت ها را محکوم کرد.

میچ مک کانل گفت: 200 سال است که به وظایف خود طبق قانون اساسی عمل می کنیم فارغ از هر شرایطی که در آن قرار داشته ایم. آمریکا با مسائل به مراتب بزرگتری از آشوبی که امروز شاهد آن بودیم، روبرو بوده است.

چاک شومر، رهبر اقلیت سنا نیز این آشوب و انتشار تصاویر آن در رسانه های بین المللی را مایه شرمساری خواند و گفت: هیچگاه شاهد چنین چیزی نبوده ام. یک زن کشته شده است. آنهایی که این اقدامات آشوب گرانه را انجام دادند، معترض نیستند. رئیس جمهوری که از تئوری توطئه حمایت می کند آنها را تحریک کرد. اگر او نبود، اتفاق های امروز رخ نمی داد.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس کنندگان آمریکا نیز گفت: آنهایی که برای بازداشتن ما از عمل به مسئولیت خود تلاش کردند، شکست خوردند. عدالت در مورد آنهایی که در هتک حرمت معبد دموکراسی ما مشارکت داشتند اجرا خواهد شد. آنچه امروز علیه دموکراسی ما انجام شد، قابل تصور نبود.

اظهارات کوین مک کارتی جمهوریخواه و رهبر اقلیت مجلس کنندگان با تشویق کنندگان روبه رو شد. مک کارتی گفت، خشونت های چهارشنبه عصر غمگین ترین روز کاری او در کنگره بوده است.

لیندسی گراهام، سناتور ارشد جمهوریخواه هم گفت: دیگر کافی است، جو بایدن و کامالا هریس به طور قانونی انتخاب شدند و به عنوان رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور آمریکا در 20 ژانویه کار خود را آغاز می کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1522

به "کنگره آمریکا تایید ریاست جمهوری بایدن را از سر گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره آمریکا تایید ریاست جمهوری بایدن را از سر گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید