کرونا، پرستاران آمریکایی مجبورند تجهیزات محافظتی مصرف شده را دوباره استفاده کنند

به گزارش مجله عکسها، علی رغم افزایش میزان تلفات ناشی از کرونا در آمریکا بررسی یک نهاد آمریکایی نشان می دهد که 87درصد ازپرستاران این کشور از تجهیزات محافظتی دوباره استفاده می کنند.

کرونا، پرستاران آمریکایی مجبورند تجهیزات محافظتی مصرف شده را دوباره استفاده کنند

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری فارس، یک بررسی جدید در کشور آمریکا نشان می دهد که بیشتر پرستاران که در بیمارستان های این کشور فعالیت می کنند، برای بیماری کرونا تست نمی شوند و از تجهیزات محافظت شخصی مصرف شده دوباره استفاده می کنند.

به نوشته وبگاه روزنامه گاردین، این بررسی در یک مقیاس ملی در آمریکا اجرا شده است.

گاردین در این گزارش نوشت، بیش از 100 پرستار آمریکایی از زمان آغاز بیماری کرونا در این کشور، جان خود را از دست داده اند. آمریکا بر خلاف بیشتر کشور های توسعه یافته، مراقبت های بهداشتی جامع و معمول را ندارد.

بیش از 23 هزار پرستار در تمام ایالت های آمریکا در این بررسی شرکت داشته اند و از آنها درمورد شرایط کاری شان از زمان شیوع بیماری کرونا پرسش شده است. این بررسی از تاریخ 15 آوریل تا 10 مه توسط سازمان ملی پرستاران متحد در آمریکا اجرا شده است.

رئیس این سازمان در این باره گفت: ما می دانیم که برای سال ها عقب مانده ایم. نه فقط به این دلیل که نمی توانیم آنچه را که نیاز داریم، داشته باشیم، چون ثروتمند ترین کشور روی زمین هستیم، بلکه به دلیل وجود حرص و سیستمی که از شرایط سلامتی بیماران مراقبت نمی کند و به دنبال سود است.

پیمایشگران این بررسی یافته اند که 84 درصد از پرستاران در آمریکا برای بیماری کرونا تست نشده اند و 87 درصد از پرستاران این کشور نیز مجبور شده اند از تجهیزات محافظت شخصی خود دوباره استفاده کنند، آن هم تجهیزاتی که برای استفاده یک بار مصرف طراحی شده اند؛ مانند ماسک N95 و نقاب های شیشه ای. 72 درصد از پرستاران این کشور نیز بدون تجهیزات و پوشش لازم به خدمت برای بیماران کرونایی راهی شده اند.

به نوشته گاردین، از زمانی که بیماری کرونا در آمریکا شدت گرفت، پرستاران چندین بار برای تجهیزات محافظت شخصی اعتراض کرده اند.

این بررسی همچنین نشان می دهد از میان پرستارانی که تست کرونا داشته اند، 500 نفر به کرونا مبتلا بوده اند و 500 پرستار دیگر نیز منتظر دریافت نتیجه خود هستند. یک سوم از پرستاران بررسی شده نیز گفته اند اگر تست کرونای آنها مثبت اعلام می شد و یا مشکوک به کرونا بودند، کارفرمایان، آنها را مجبور می کردند از مرخصی های استحقاقی و یا استعلاجی استفاده کنند.

بر اساس گزارش وب سایت worldometers، آمریکا تا به امروز 1 میلیون 579 هزار و 194 مورد ابتلا به ویروس کرونا داشته است که از این تعداد 94 هزار و 149 نفر جان خود را از دست داده اند.

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا در حالی ارائه شده است که تمام 50 ایالت این کشور در نظر دارند اقتصاد و برخی مراکز خود را باز گشایی و محدودیت های مربوط به بیماری کرونا را لغو کنند.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده، تا به امروز دستکم پنج میلیون و 42 هزار و 788 نفر از مردم جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد، 327 هزار و 384 نفر جان خود را از دست داده اند و یک میلیون و 995 هزار و 837 نفر نیز بهبود یافته اند. آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا واقع شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1112

به "کرونا، پرستاران آمریکایی مجبورند تجهیزات محافظتی مصرف شده را دوباره استفاده کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، پرستاران آمریکایی مجبورند تجهیزات محافظتی مصرف شده را دوباره استفاده کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید