کرونا در اروپا، از طرح 2 بار تست گیری در هفته از انگلیسی ها تا اعمال محدودیت برای واکسیناسیون با آسترازنکا

به گزارش مجله عکسها، نخست وزیر انگلیس به منظور قطع زنجیره کرونا اعلام نموده که به زودی از همه شهروندان انگلیسی دو بار در هفته تست کرونا گرفته می گردد و اسلوونی هم موقتا واکسیناسیون با آسترازنکا برای افراد زیر 60 سال را متوقف نموده است.

کرونا در اروپا، از طرح 2 بار تست گیری در هفته از انگلیسی ها تا اعمال محدودیت برای واکسیناسیون با آسترازنکا

با ما سفر کنید و با مسافرت به اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، کرونا در اروپا همچنان جولان داده و عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی بیشتری به بار می آورد.

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان انتظار دارد که تا اواخر آوریل 20 درصد مردم آلمان اولین دوز واکسن کرونا را دریافت نمایند.

طرح دوبار تست کرونای هفتگی برای شهفرایندان انگلیسی

در انگلستان باید هر هفته دوبار تست کرونا از افراد گرفته گردد. بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس گفت که به این ترتیب زنجیره مبتلایان شکسته می گردد. به این ترتیب موارد ابتلا به این بیماری برای افراد بدون علامت هم معین می گردد. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده این طرح قرار است برای اواسط ماه می اجرایی گردد.

بیش از 8 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 8497 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داده و 50 نفر هم در این مدت در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بی اعتمادی آلمانی ها به وعده های دولت در زمینه واکسیناسیون

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم وعده داده است که تا خاتمه تابستان همه داوطلبان تزریق واکسن کرونا اولین دوز از این واکسن را دریافت خواهند کرد. البته با توجه به مسائلی که در شروع فرایند واکسیناسیون در این کشور ایجاد شده است بسیاری از شهفرایندان به این وعده اعتقادی ندارند.

بر اساس جدیدترین نظرسنجی موسسه یوگو که به سفارش خبرگزاری آلمان اجرا شده است تنها حدود یک چهارم شهفرایندان آلمانی (23 درصد) اعتقاد دارند که این هدف برآورده می گردد که تا 21 سپتامبر همه شهفرایندان داوطلب اولین دوز واکسن خود را دریافت نمایند. 62 درصد هم به محقق شدن این وعده اعتقاد دارند و 15 درصد هم گفته اند که هیچ اطلاعی در این باره ندارند.

صدر اعظم آلمان تا به حال چندین بار وعده داده که تا 21 سپتامبر همه افراد داوطلب در این کشور اولین دوز واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد. اما اعتماد شهفرایندان به این وعده ها به شدت کاهش پیدا نموده است. در یک نظرسنجی که موسسه یوگو در اوایل فوریه انجام داده بود 26درصد به این وعده ها باور داشتند و 57 درصد هم گفته بودند که هیچ اعتمادی به برآورده شدن این وعده ندارند.

فرایند واکسیناسیون در آلمان در مقایسه با کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا به کندی پیش می رود.

بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت آلمان که روز شنبه گزارش داد تا به حال حدود 12 درصد شهفرایندان آلمانی حداقل یک دوز از واکسن کرونا را دریافت نموده اند که شامل حدود بیش از 10 میلیون شهفرایند این کشور می گردد. 4.3 میلیون نفر هم دومین دوز از واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

وزیر بهداشت آلمان روز یکشنبه گفت که کسی که واکسیناسیون کامل را انجام دهد در آینده ای نزدیک می تواند در سفرها و یا خرید آزادی های بیشتری داشته باشد.

شمار بیماران بستری شده در بخش های مراقبت ویژه آلمان بار دیگر برای اولین بار از اوایل فوریه به بیش از چهار هزار نفر رسیده است.

به گزارش انجمن مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان در روز یکشنبه 4051 نفر در این کشور در بخش های مراقبت های ویژه بستری بودند که تعداد آن ها نسبت به روز قبل 133 مورد افزایش پیدا نموده بود.

اوایل ژانویه شمار بیماران بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه آلمان با بیش از 5500 مور رکورد بالایی را ثبت کرد. با کوچک تر شدن موج دوم کرونا این آمارها کم کم کاهش پیدا نموده و در اوایل ماه مارس به کم تر از 3 هزار نفر رسید.

با افزایش آمار مبتلایان جدید در موج سوم کرونا در آلمان شمار بستری شدگان در بخش های مراقبت های ویژه هم دوباره رو به افزایش گذاشت.

هلند در لیست مناطق پر خطر کرونایی آلمان نهاده شد

دولت آلمان همچنین کشور هلند را در لیست مناطق پر خطر کرونایی خود قرار داد.

.به دلیل افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در این کشور دولت آلمان بعد از عید پاک این کشور را در لیست مناطق پر خطر کرونایی خود قرار می دهد. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده کسی که از روز سه شنبه از این کشور به آلمان سفر کند باید یک تست منفی کرونا ارائه دهد. همچنین قرنطینه اجباری 10 روزه هم که در روز پنجم آن یک تست کرونا از فرد گرفته می گردد مقرر شده است.

بعد از جمهوری چک، لهستان، فرانسه حالا کشور هلند به عنوان چهارمین کشور همسایه آلمان در لیست مناطق پر خطر کرونایی این کشور نهاده شد. آلمان کشورهایی را در این لیست قرار می دهد که میزان مبتلایان آن ها در ازای هر 100 هزار نفر به بیش از 200 نفر افزایش یابد.

هلند با حدود 17 میلیون سکنه از اواسط دسامبر در قرنطینه قرار گرفته است و از اواخر ژانویه منع ترددهای شبانه هم بر این کشور حاکم شده است. با این همه آمار مبتلایان در این کشور همچنان افزایش می یابد. اخیرا در روز شنبه 7682 مورد ابتلای روزانه به کرونا در این کشور ثبت شد که 413 مورد کم تر از روز قبل از آن بود.

نرخ مبتلایان جدید در این کشور به ازای هر 100 هزار نفر به 300 نفر افزایش پیدا نموده است.

هشدار ایتالیا درباره خطرات مالی سرعت های مختلف واکسیناسیون در کشورها

بانک مرکزی ایتالیا هم درباره خطرات سرعت های مختلف واکسیناسیون در کشورها برای اقتصاد جهانی هشدار داده و رئیس کل بانک مرکزی ایتالیا در مصاحبه ای گفت که پیشرفت های نابرابر در زمینه واکسیناسیون در کشورهای مختلف می تواند منجر به تفاوت های چشمگیر در فرایند بهبود مالی کشورهای مختلف گردد. این شرایط می تواند از همکاری بین المللی تنگاتنگ بین کشورهای صنعتی و در حال توسعه جی 20 جلوگیری کند.

تمدید محدودیت های سفر در پرتغال

به منظور مهار بیماری کرونا کشور پرتغال محدودیت های سفر برای گردشگر ها را تا اواسط آوریل تمدید می نماید. وزارت کشور پرتغال گفت که در هماهنگی با کشور همسایه خود اسپانیا کنترل مرزهای زمینی و آبی تا 15 آوریل وجود خواهد داشت.

طرح انجام واکسیناسیون در کلیساها و موزه های ایتالیا برای تسریع کار

ایتالیا در تصمیمی عجیبب و غافلگیرنماینده به منظور تسریع فرایند واکسیناسیون همچنین از مکان های غیر معمولی مانند کلیساها و موزه ها برای این منظور استفاده می نماید.

ایتالیا این هدف را مد نظر قرار داده که تا خاتمه تابستان و تا سپتامبر 80 درصد مردم خود را واکسینه کند. تا به حال در این کشور با 60 میلیون سکنه بیش از 11 میلیون نفر اولین دوز واکسن خود را دریافت نموده اند.

آلمانی ها اجازه دارند به روسیه سفر نمایند

بعد از حدود یک سال حالا آلمانی ها اجازه دارند با ویزای معتبر بار دیگر به وسیله هوایی به روسیه سفر نمایند. این امر ناشی از تغییر در مصوبه ای است که توسط دولت روسیه منتشر شده است.

واکسیناسیون با آسترازنکا برای افراد زیر 60 سال در اسلوونی ممنوع شد

کشور اسلوونی هم واکسیناسیون با آسترازنکا برای افراد زیر 60 سال را ممنوع می نماید. رئیس کمیسیون مشاور بخش بهداشت این کشور اعلام نموده که ما منتظر هستیم ببینیم آیا آنالیز ها ارتباط علیتی بین این واکسن و ترومبوزهای مغزی که در مواردی در سراسر جهان دیده شده است را نشان می دهد.

از هفته آینده در این کشور گروه های سنی بالای 60 سال واکسینه خواهند شدو تا به حال افراد بالای 64 سال و بیماران در معرض خطر و گروههای شغلی در معرض خطر در فهرست افرادی که باید واکسن را دریافت می کردند قرار داشتند. بر اساس اطلاعات مقامات بهداشتی تا به حال 13.4 درصد اسلوونی ها اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت نموده اند و 6.5 درصد هم دوز واکسن کرونا را زده اند.

326 مرگ کرونایی روزانه در ایتالیا

شمار مبتلایان جدید به کرونا هم در ایتالیا کمی فرایند کاهشی داشته و بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در عرض 24 ساعت 18025 نفردر این کشور به کرونا مبتلا شده و 326 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

وزیر بهداشت آلمان در سخنانی تاکید نمود که واکسیناسیون از موج سوم کرونا جلوگیری نمی نماید و موج سوم همچنان افزایش می یابد. به گفته وی کشورهای با میزان واکسیناسیون بالا مانند شیلی، انگلیس و یا آمریکا نشان می دهند که محدودیت های ارتباطی همچنان ضرورت دارد.

شرایط نگران نماینده در بخش های اورژانس آلمان

وزیر بهداشت آلمان شرایط در بخش های اورژانس و کلینیک ها را با توجه به افزایش چشمگیر شمار مبتلایان همچنان نگران نماینده دانسته و گفت: ما باید با هم این موج سوم را بشکنیم و ارتباطات را کاهش دهیم.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها از زمان شیوع کرونا تا کنون در انگلیس 4,359,388 نفر به کرونا مبتلا شده و 126,836 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در فرانسه هم تا کنون 4,822,470 نفر به کرونا مبتلا شده و 96,678 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم تا کنون 3,300,965 نفر به کرونا مبتلا شده و 75,698 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا کنون در ایتالیا 3,668,264 به کرونا مبتلا شده و 111,030 هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا کنون 2,895,631 نفر به کرونا مبتلا شده و 77,557 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1662

به "کرونا در اروپا، از طرح 2 بار تست گیری در هفته از انگلیسی ها تا اعمال محدودیت برای واکسیناسیون با آسترازنکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از طرح 2 بار تست گیری در هفته از انگلیسی ها تا اعمال محدودیت برای واکسیناسیون با آسترازنکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید