کره شمالی تا پس از انتخابات با آمریکا گفت و گو نمی کند

به گزارش مجله عکسها، گزارش ها حاکی است که کره شمالی تصمیم دارد تا قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، هیچ گفت و گویی با آن کشور نداشته باشد.

کره شمالی تا پس از انتخابات با آمریکا گفت و گو نمی کند

روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست چین روز پنجشنبه گزارش کرد که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی سه بار با دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا ملاقات و گفت و گوهایی بی نتیجه داشته است.

روزنامه از قول سفیر روسیه در کره شمالی آورده است که با بی اثر ماندن این گفت و گوها ، کره شمالی دیگر نقطه ای برای مذاکرات بعدی دستکم تا خاتمه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و معین نتایج در نظر نگرفته است.

آلکساندر ماتسه گورا در مصاحبه با مجله عکسها اعلام کرد که کره شمالی مذاکرات با آمریکا را متوقف نموده است تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر برگزار گردد.

وی اضافه کرد که فعلا زمان بندی برای گفت و گوهای بعدی اعلام نشده است آنها می خواهند منتظر نتیجه باشند و اینکه در آینده چه اتفاقی می افتد.

کره شمالی در ماه های اخیر بارها دست به پرتاب های موشکی زده و آزمایش هایی انجام داده است که خود نشاندهنده بی تمایلی این کشور برای گفت و گو با آمریکاست.

سفیر روسیه در پیونگ یانگ از توقف گفت و گوها ابراز تاسف کرد و گفت که این باعث افزایش تنش ها می گردد اما پیش بینی می گردد که مذاکرات نهایتا از سرگرفته گردد.

وی تاکید نمود که توقف گفت و گوهای آمریکا و کره شمالی با نظرداشت اینکه تنش هایی را به دنبال دارد برای مسکو مسرور کننده نیست.

وی از تحریم های آمریکا علیه کره شمالی انتقاد و ابراز نگرانی کرد و آن را مانعی برای ارسال کالاها و اقلام پزشکی و بهداشتی برای این کشور دانست.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1120

به "کره شمالی تا پس از انتخابات با آمریکا گفت و گو نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی تا پس از انتخابات با آمریکا گفت و گو نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید