چگونه یکی از شهر های زلزله زده ایتالیا در حال آزمایش 5G برای محافظت در برابر لرزه های آینده است؟

به گزارش مجله عکسها، شهر لاکوئیلا در ایتالیا در سال 2009 یکی از مخرب ترین زلزله های تاریخ خود را تجربه کرد. این شهر تا مدت ها توسط جرثقیل ها و ابزار بازسازی محاصره شده بود. اما مدتی است که شهرداری و مقامات این شهر زیبا در حال استفاده از تکنولوژی 5G برای افزایش کنترل خود روی سلامت شهروندان در هنگام وقوع زلزله است.

چگونه یکی از شهر های زلزله زده ایتالیا در حال آزمایش 5G برای محافظت در برابر لرزه های آینده است؟

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از یورونیوز، این شهر کوشش دارد از روش ارتباطی جدیدی برای کاهش مخاطرات زلزله احتمالی بعدی استفاده کند. شرکت چینی ZTE ارائه دهنده محصولات و خدمات ارتباطی سال 2019 همکاری هایی را با لاکوئیلا برای افتتاح مرکز تحقیقات و نوآوری 5G خود انتخاب نموده است.

بر اساس گزارشها، شرکت چینی ZTE و دانشگاه لاکوئیلا در حال آزمایش این فناوری برای مدیریت بهتر شرایط اضطراری مربوط به زمین لرزه هستند. فرضیه این همکاری این است که با استفاده از 5G هشدار ها می تواند با سرعتی بیشتر ارسال شوند. مدیر این پروژه و استاد مهندسی مخابران دانشگاه لاکوئیلا در این خصوص می گوید: ما ساختمانی را تصور می کنیم که در نزدیکی مرکز لرزه واقع شده است. ما می توانیم به لطف فناوری 5G به محض آغاز زلزله و هشت ثانیه زودتر از رسیدن واقعی موج لرزه اصلی هشدار را صادر کنیم.

البته این ایده محدود به زمین لرزه ها نیست. در شهر های هوشمند آینده، محققان به دنبال راه هایی برای استفاده از این فناوری برای ارائه خدمات در زمینه های مختلف از جمله هنر هستند. هدف لاکوئیلا تبدیل شدن به آزمایشگاه زندگی مدرن است که می تواند از فناوری برای ارائه خدمات در زمینه های مختلف استفاده کند. محققان در حال آزمایش استفاده از 5G در شش بخش، زمین لرزه، هنر، حمل و نقل، بهداشت، کشاورزی و امنیت هستند.

پیرلوگی بیوندی، شهردار لاکوئیلا، از جمله افرادی است که متقاعد شده این شهر به الگویی مدرن تبدیل خواهد شد. وی می گوید: ما باید 5G را به عنوان بخشی از پیشرفت آینده تصور کنیم که عمدتاً خدماتی موثر را ارائه می دهد. اما همه ساکنان لاکوئیلا از این طرح حمایت نمی نمایند. برای مثال بعضی شایعات که اینترنت 5G را مختل نماینده سلامت می دانند از چنین طرحی حمایت نمی نمایند.

منبع: انتخاب
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1068

به "چگونه یکی از شهر های زلزله زده ایتالیا در حال آزمایش 5G برای محافظت در برابر لرزه های آینده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه یکی از شهر های زلزله زده ایتالیا در حال آزمایش 5G برای محافظت در برابر لرزه های آینده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید