پول؛ رقیب سه حرفی پرسپولیس

شواهد عجیب، از مصرف شدن دلارهای برانکو و کسر بودجه جدی باشگاه حکایت دارد

پول؛ رقیب سه حرفی پرسپولیس

پرسپولیس امسال تیم بدی نیست و مربی بدی هم انتخاب نکرده. این تیم اگر قهرمان هم نشود، احتمالا خواهد توانست عملکردی آبرومندانه در لیگ نوزدهم داشته باشد. با این وجود اگر فقط یک خطر سرخپوشان را تهدید کند، آن خطر مربوط به مسایل اقتصادی باشگاه است. در شرایطی که پرسپولیسی ها مطالبات چند صد هزار یورویی برانکو را آماده کرده بودند تا او را راضی به ادامه حضور در پرسپولیس کنند، با برنگشتن برانکو بازی عوض شد و ظاهرا مسوولان باشگاه کل این پول را صرف فعالیت های نقل وانتقالاتی کردند. ایرج عرب که به خاطر ناتوانی در حفظ برانکو شدیدا تحت فشار هواداران قرار داشت، مجبور شد همه بازیکنان تیم قهرمان را حفظ کند و این مساله حسابی برایش گران تمام شد.

در روزهای سخت عرب، حتی جدایی یک بازیکن مهم می توانست حکم تیر خلاص به مدیریت او را داشته باشد و عرب با تمام وجود از این مساله جلوگیری کرد. نتیجه هم شد اینکه همه بازیکنان پرسپولیس با قراردادهای عجیب و غریب در این باشگاه ماندنی شدند. در مورد علیرضا بیرانوند رسما از ارقام هفت یا هشت میلیاردی سخن گفته می شود و یکی مثل شجاع خلیل زاده که قطعا زیر دو میلیارد قرارداد نبسته، مدعی می شود چندین بازیکن بیش از او پول گرفته اند! در این مدت خیلی از بازیکنان پرسپولیس -حتی آنها که قرارداد داشتند- برای مذاکره به باشگاه رفتند و با لبخندهای جانانه بیرون آمدند. بعد هم گفته شد قرارداد این نفرات اصلاح شده است.

مقصود از اصلاح، طبعا این نیست که بازیکن از حقوقش گذشته باشد، بلکه این ایرج عرب بوده که از ترس جدایی نفراتش تن به افزایش دستمزد بازیکنان سابق داده است. حالا بگذریم از خریدهای جدید؛ اعم از گرانقیمت هایی مثل وحید امیری و جونیور و یا غیرضروری هایی همچون فرشاد احمدزاده و محمدحسین کنعانی زادگان. مجموعه این مسایل، شرایط سخت اقتصادی را برای باشگاه پرسپولیس به وجود آورده؛ مخصوصا که هر روز شایعات جدیدتری در مورد جدایی عرب به گوش می رسد و با این تفاسیر روشن نیست مدیرعامل بعدی با چه فضایی روبرو خواهد شد.

  • از زمزمه اعتصاب تا شکایت برانکو

طبعا بی پولی می تواند به عنوان چوبی لای چرخ پرسپولیس عمل کند. همین حالا و در شرایطی که فقط یک هفته از فصل جدید گذشته، زمزمه های جسته و گریخته ای در مورد احتمال اعتصاب بازیکنان به خاطر عدم دریافت مطالبات شان به گوش می رسد. طبعا شکل گیری ین شایعه، یک مبنای حقیقی داشته و این حرف و حدیث ها الکی به وجود نیامده است. همچنین گابریل کالدرون هم اخیرا گفته از باشگاه تقاضای جذب دو مهاجم خارجی داشته که به دلیل مسائل اقتصادی، فقط یکی از آنها استخدام شده است.

مسلما همین موضوع در آینده می تواند بهانه ای برای توجیه برخی کم وکاستی های تیم از سوی کالدرون باشد. خطرناک تر از همه اینها اما شکایت قریب الوقوع برانکو است. چنانکه در ابتدای مطلب ذکر شد، گویا باشگاه تمام این پول را برای فعالیت های نقل وانتقالاتی اش هزینه کرده و دیگر چیزی برای پرداخت به پروفسور باقی نمانده است. به این ترتیب شکایت برانکو هر زمان که وصول شود، یک بحران بسیار بزرگ برای باشگاه خواهد ساخت. بله؛ استقلال و تراکتور و پدیده و سپاهان تیم های خوبی هستند، اما شاید بزرگترین رقیب امسال پرسپولیس، بی پولی و صرف بی هدف منابع اقتصادی باشگاه باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 21 مهر 1398 شناسه مطلب: 416

به "پول؛ رقیب سه حرفی پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پول؛ رقیب سه حرفی پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید