پزشکان بدون مرز: عملیات ترکیه بیش از 5300 سوری را وادار به رفتن به عراق نموده است

به گزارش مجله عکسها، سازمان پزشکان بدون مرز اعلام نمود، از زمان شروع عملیات نظامی چشمه صلح ترکیه در شمال شرق سوریه تاکنون، بیش از 5.3 هزار آواره سوری وارد عراق شده اند.

پزشکان بدون مرز: عملیات ترکیه بیش از 5300 سوری را وادار به رفتن به عراق نموده است

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیاالیوم، این سازمان در بیانیه ای خاطرنشان کرد، از زمان شروع این عملیات نظامی، بیش از پنج هزار و 300 تن آواره سوری از مرز سوریه و عراق عبور کردند و طی شش روز اخیر، روزانه بیش از 500 تن آواره وارد عراق می شوند که اکثر آن ها از اهالی راس العین و قامشلی هستند.

سازمان پزشکان بدون مرز برای درمان این آوارگان سوری دو بیمارستان سیار در خاک سوریه مستقر نموده است. رئیس امور اداری پروژه های این سازمان در مورد وضعیت آوارگان سوری گفت: وضعیت سلامتی این آوارگان نسبتا خوب است و اثراتی از زخم های ناشی از جنگ و سوءتغذیه در آن ها دیده نمی گردد.

پیش از این هم سازمان پزشکان بدون مرز در بیانیه ای اعلام نموده بود، به دنبال عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه و با توجه به وضعیت آشفته موجود در این منطقه، این سازمان بیشتر فعالیت های خود را در شمال شرق سوریه متوقف و کارمندان خود را از این منطقه خارج نموده است.

9 اکتبر ترکیه به همراه تعدادی از گروه های مسلح مخالف دولت سوریه، عملیات نظامی موسوم به چشمه صلح را در مناطق کردنشین در شمال شرق سوریه شروع و خاطرنشان کرد، هدف از این عملیات بیرون کردن اعضای وابسته به حزب کارگران کردستان (پ ک ک) است. ترکیه این گروه را تروریست می داند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 562

به "پزشکان بدون مرز: عملیات ترکیه بیش از 5300 سوری را وادار به رفتن به عراق نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پزشکان بدون مرز: عملیات ترکیه بیش از 5300 سوری را وادار به رفتن به عراق نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید