پرسپولیس به فیفا شکایت می&zwnjکند؟

به گزارش مجله عکسها، جمشید نورشرق درباره دلیل تعدد فسخ یک طرفه قرارداد بازیکنان داخلی در این فصل گفت: تعداد پرونده های ارجاع شده به کمیته معین شرایط با موضوع فسخ غیرموجه بیشتر از سال های قبل بود که باید آسیب شناسی گردد. دلایل مختلفی برای آن مطرح می گردد. بعضی تصمیم فدراسیون و سازمان لیگ برای استفاده از بازیکنان و مربیان خارجی را اشاره می نمایند که در قیمت ها تاثیرگذار بود. عوامل دیگری هم ممکن است وجود داشته باشد.

پرسپولیس به فیفا شکایت می&zwnjکند؟

وی در مصاحبه با برنامه سلام، صبح به خیر اضافه کرد: در کمیته شرایط فارغ از این دلایل، با موضوع فسخ موجه و غیرموجه برخورد و رسیدگی می کنیم. در گذشته هم فرایند کمیته شرایط این موضوع را نشان داده است.

رئیس کمیته شرایط بازیکنان فدراسیون با اشاره به آخرین فرایند رسیدگی به بعضی پفراینده های مطروحه درباره فسخ یک طرفه قرارداد گفت: پفراینده شکایت باشگاه ماشین سازی از بابک مرادی در آستانه صدور رای است. پفراینده هایی که تصمیم گیری درباره آن ها به وسیله بخش اداری فدراسیون و توسط دبیرکل ابلاغ نشده، فرایند این است که درباره آن ها اعلام نظر نکنیم و مرجع اعلام آن ها نیستیم. نسبت به فسخ غیرموجه، مقررات را مانند مراجع بین المللی رعایت می کنیم.

نورشرق ادامه داد: درباره پفراینده سعید واسعی تصمیم گیری کردیم و این رای هم روز گذشته ابلاغ شد. تصمیم ما قابل تجدیدنظر است و کمیته استیناف در صورت تجدید نظرخواهی صفر تا صد پفراینده را مورد بازبینی قرار می دهد و این کمیته رای قطعی را صادر می نماید.

وی درباره آخرین شرایط پفراینده شکایت باشگاه نساجی از محمود فکری گفت: این پفراینده هم در معرض صدور رای است. فکر می کنم درباره آن هم در این هفته تصمیم گیری می کنیم. فکر می کنم در مصاحبه های فکری هم پرداخت جریمه به شکل ضمنی و صریح بیان شده، اما در کمیته شرایط بازیکنان تصمیم گیری به شکل جمعی اتخاذ می گردد. پس از شنیدن اظهارات طرفین پفراینده و دیدن لوایح براساس مقررات تصمیم گیری می کنیم.

رییس کمیته شرایط فدراسیون درباره پفراینده شکایت پرسپولیس از شجاع خلیل زاده گفت: نکته پفراینده این است که ورود و دخالت یک مرجع بین المللی سبب شده مرجع داخلی رسیدگی نکرده و مرجع خارجی صلاحیت رسیدگی داشته باشد، زیرا پای یک فدراسیون خارجی هم در میان است. نظر کمیته شرایط بازیکنان هم این است شکایت نزد فیفا مطرح گردد. اینکه پرسپولیس به فدراسیون جهانی شکایت کند، اختیار باشگاه است، اما آنچه درباره اش اظهار نظر می کنیم این است طبق ماده 22 مقررات جابجایی مرجع رسیدگی ما نیستیم و فیفا است.

نورشرق اضافه کرد: دلیل روشن این نظر هم این است اگر هدف ما از صدور احکام، اجرای آن است. نسبت به فدراسیون جهانی نفوذی نداریم که تصمیم ما قابلیت اجرا داشته باشد. معمولا حقوقی ها اهل پیش بینی نیستند و هر پفراینده ای را طبق مقتضیات خاص خود آنالیز می نمایند، اما آنچه مسلم است اگر مقررات رعایت نشده باشد، فسخ قرارداد خلیل زاده هم غیرموجه تشخیص داده می گردد.

وی درباره دلیل اصلی بازنگشتن آندره آ استراماچونی به تیم استقلال شرح داد: پس از شکایت وی بحث بازگشت این مربی مطرح شد. این موضوع با بحث ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی دچار تقارن زمانی شد، اما مقصود از تصویب این قانون جلوگیری از بازگشت استراماچونی نبود و هدف نظام مند کردن این موضوع در سطح فوتبال کشور بود. اینگونه تصور شد که مصوبه فدراسیون دلیل برنگشتن این مربی نبوده، اما بعداً معین شد اصولاً قرار نبوده است که استرا به ایران بیاید.

رئیس کمیته شرایط فدراسیون فوتبال درباره آخرین شرایط پفراینده مارک ویلموتس مطرح نمود: این پفراینده هم در حال رسیدگی است و تشریفات انجام می گردد. تیم خیلی خوبی مشغول کوشش و زحمت کشیدن هستند. واقعا رایی که برای ویلموتس صادر شده از لحاظ استاندارد های بین المللی ضعیف است و قوت ندارد. عددی که در حکم آمده هیچ توجیه حقوقی ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1466

به "پرسپولیس به فیفا شکایت می&zwnjکند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس به فیفا شکایت می&zwnjکند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید