پاسخ وزارت نفت درباره اختلال امروز در پمپ بنزین ها

به گزارش مجله عکسها، سخنگوی وزارت نفت گفت: مشکل فنی در سامانه کارت سوخت رخ داده و شرکت ملی پخش سامانه هوشمند را از مدار خارج نموده است.

پاسخ وزارت نفت درباره اختلال امروز در پمپ بنزین ها

به گزارش ایسنا، علی فروزنده در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: سوخت گیری در صندلی های سوخت با مسئله ای روبرو نیست و مسئله ای برای سوخت گیری وجود ندارد و مردم می توانند با قیمت آزاد سوخت گیری نمایند.

وی ادامه داد: این اطمینان را به مردم می دهم که هیچ مسئله ای برای سهمیه سوخت مردم به وجود نخواهد آمد و کارشناسان در حال آنالیز و برطرف مشکل هستند و به محض برطرف مشکل به مردم اطلاع رسانی می گردد.

توقف فعالیت بعضی از صندلی های کشور موقتی است

در پی توقف فعالیت بعضی از صندلی های عرضه سوخت کشور، روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران هم اطلاعیه ای صادر نموده است. در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع هموطنان می رساند به علت بروز مشکل فنی در سامانه هوشمند سوخت موقتاً امکان سوخت گیری در بعضی از صندلی های عرضه سوخت با اختلال روبرو شده و عرضه سوخت خارج از سیستم سامانه سوخت با نرخ دوم در حال اجرا است، لذا تا برطرف مشکل فنی از هموطنان عزیز تقاضا داریم صبوری نمایند.

در ضمن پیرامون تامین بنزین و نفت گاز در صندلی ها مسئله ای وجود ندارد و فرآورده به مقدار کافی در انبار های نفت و صندلی ها وجود دارد و هیچگونه نگرانی در این خصوص متصور نمی باشد. شایعات مربوط به افزایش قیمت سوخت نیز قویا تکذیب می گردد.

فقط سامانه سوخت از مدار خارج شده است

سخنگوی صنف صندلیداران سوخت کشور هم گفت مشکل پیش آمده در صندلی های سوخت یک مشکل نرم افزاری است هیچ مسئله ای برای سوختگیری با نرخ آزاد وجود ندارد و مردم از هجوم به صندلی ها خودداری نمایند.

امین رضانواز در گفت و گویی تلویزیونی درباره اختلال در پمپ بنزین های سراسر کشور گفت: تمامی متخصصان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی درحال کار هستند چرا که مشکل به وجود آمده یک مشکل نرم افزاری است.

وی اضافه نمود: هیچ زمانی برای برطرف مشکل قابل پیش بینی نیست، اما مردم می توانند بنزین و گازوئیل را با نرخ آزاد تهیه نمایند تا اختلال در سامانه برطرف گردد.

رضانواز از مردم خواست به هیچ وجه در پمپ بنزین ها تجمع ننمایند و گفت: متأسفانه در هشت سال گذشته به لحاظ بی توجهی به سامانه هوشمند سوخت، این سامانه دچار استهلاک شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1965

به "پاسخ وزارت نفت درباره اختلال امروز در پمپ بنزین ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ وزارت نفت درباره اختلال امروز در پمپ بنزین ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید