پاسخ مدیرعامل فرودگاه امام به ابهامات سقوط هواپیمای اوکراینی

به گزارش مجله عکسها، خبرنگاران : مدیرعامل فرودگاه امام خمینی جزییات اتفاقات اتفاق افتاده در روز سانحه سقوط هواپیمای را تشریح کرد.

پاسخ مدیرعامل فرودگاه امام به ابهامات سقوط هواپیمای اوکراینی

به گزارش به نقل از مهر، محمدمهدی کربلایی امروز در نشستی خبری تشریح اقدامات فرودگاه امام خمینی (ره) درباره ماجرای سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: بعد از سقوط هواپیمای اوکراینی پرواز ایرلاین های خارجی تا اواسط سال گذشته متوقف شد و پس از آن به تدریج ایرلاین های منطقه و اروپایی شامل لوفتهانزا و اتریش ایر پروازهای خود را به فرودگاه امام شروع کردند.

وی ادامه داد: صبح روزی که هواپیما سقوط کرد به من اطلاع دادند و من خود را به محل سانحه رساندم، کسی به ما علت سقوط را نگفت بلافاصله اوکراینی ها هم رسیدند و کمیته سانحه را تشکیل دادیم.

مدیرعامل فرودگاه امام خمینی گفت: اوکراینی ها اصرار داشتند سانحه غیرعمدی است، کوشش کردیم حادثه را مدیریت کنیم، پرواز اوکراینی از محدوده فرودگاه خارج شده بود و برج مراقبت ما پرواز را به برج مراقبت مهرآباد تحویل داده بود.

وی گفت: اینکه گفته می گردد پیش از رسیدن مسئولان فرودگاه امام و سازمان هواپیمایی، به جامانده های قطعات هواپیما جابجا شده بود صحت ندارد به جز تیم های سازمان هواپیمایی کشوری هیچ کس اجازه جابجایی به جامانده قطعات را نداشت.

کربلایی درباره بدهی ایرلاین ها به فرودگاه امام خمینی گفت: بیش از هزار و 200 میلیارد تومان بدهی ایرلاین های داخلی است اما ما از خارجی ها مطالباتی نداریم و معمولاً به سرعت بدهی خود را تسویه می نمایند.

وی گفت: اردیبهشت سال گذشته که پروازها از سر گرفته شد تعداد پروازها بسیار کم بود و روزانه تا 30 پرواز رفت و برگشت انجام می شد. از اواخر 99 شرایط بهتر شد و از اسفند 99 به 40 تا 45 پرواز رفت و برگشت در روز و از فروردین ماه سال جاری تا 60 پرواز رفت و برگشت در روز در فرودگاه امام انجام می گردد در حال حاضر روزانه بین 50 تا 60 پرواز انجام می گردد.

کربلایی گفت: اگر روزانه 200 پرواز در روز داشته باشیم می توانیم با ظرفیت کامل به فعالیت ادامه دهیم در سال 96 که اوج کار فرودگاه امام بود روزانه 300 پرواز در این فرودگاه انجام می شد.

به گفته وی، تعداد مسافران نیز کاهش یافته و میانگین هر پرواز 100 تا 150 مسافر است.

مدیرعامل فرودگاه امام خمینی یادآور شد: سال گذشته 8500 سورتی پرواز مسافری و 2300 سورتی پرواز باری در فرودگاه امام به ثبت رساندیم و مجموع مسافران تردد نموده در فرودگاه امام در سال گذشته تنها یک میلیون نفر بود با این حال نه یک نفر نیرو کاهش دادیم و نه حقوق و مزایای کارکنان را کم کردیم.

کربلایی گفت: نسبت به سال 98 در سال 99 کاهش 70 درصدی درآمد داشتیم اما با توجه به تسعیر ارز اتفاق افتاده درآمدهای ما از نظر ریالی جبران شد ولی با توجه به هزینه های ارزی، تا حدودی فشار به فرودگاه وارد آمد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1758

به "پاسخ مدیرعامل فرودگاه امام به ابهامات سقوط هواپیمای اوکراینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ مدیرعامل فرودگاه امام به ابهامات سقوط هواپیمای اوکراینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید