ویروس کرونا مالیات مسکن را عقب انداخت

به گزارش مجله عکسها، رایزنی دستگاه های مرتبط با سامانه املاک و اسکان که پیش احتیاج طرح مالیات بر عایدی املاک است با شیوع کرونا دچار اختلال شد.

ویروس کرونا مالیات مسکن را عقب انداخت

جهت دریافت خدمات آلاچیق فلزی ساده با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، با وجود آنکه سامانه املاک و اسکان در بهمن سال جاری رونمایی شد، اتصال این سامانه به دستگاه های مرتبط همچون سازمان امور مالیاتی، شهرداری ها، وزارت صمت، دستگاه های خدمات رسان همچون آب، برق، گاز و مخابرات به طور کامل محقق نشده است.

تا قبل از شیوع کرونا و بنا به گفته محمود محمودزاده - معاون وزیر راه و شهرسازی - مکاتبات لازم با دستگاه ها، سازمان ها و مراجع دولتی مذکور انجام و جلسات متعددی در این زمینه برگزار شده است، اما به منظور حفظ بهداشت عمومی امکان ادامه جلسات مقدور نشد.

به گفته محمودزاده، پس از برطرف بحران کرونا، جلسات با سازمان ها و دستگاه های مرتبط برای تکمیل اطلاعات سامانه املاک و اسکان ادامه خواهد یافت؛ بنابراین گزارش، مجلس شورای اسلامی طرح مالیات بر عایدی املاک را به دولت ارائه نموده و دولت گفته که میخواهد در این خصوص لایحه ارائه دهد. یکی از پیش احتیاج ها اجرای مالیات بر عایدی املاک، حذف دلال بازی و مالیات خانه های خالی، راه اندازی سامانه املاک و اسکان است که اخیراً توسط وزارت راه و شهرسازی رونمایی شد.

کارشناسان امیدوارند این آرزوی دیرینه که گفته می گردد از سال 1353 مطرح شده و در سال 1366 به دلیل نبود زیرساخت های لازم از دستور کار خارج شد در سال 1399 رنگ واقعیت به خود بگیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 827

به "ویروس کرونا مالیات مسکن را عقب انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا مالیات مسکن را عقب انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید