ویروس کرونا : فراخوان تانزانیا به گردشگران برای تجربه تعطیلاتی عادی

به گزارش مجله عکسها، تاثیر منفی کرونا بر اقتصاد تانزانیا، دولت را واداشت تا گردشگران را به این کشور دعوت کند. تانزانیا، مقصدی پرطرفدار برای سافاری حیات وحش است.

ویروس کرونا : فراخوان تانزانیا به گردشگران برای تجربه تعطیلاتی عادی

رئیس جمهور تانزانیا شعار لذت بردن از تعطیلاتی عادی را به عنوان سیاست اصلی هیئت گردشگری تانزانیا برگزید. در این راستا، کلیه هشدارها و اطلاعات درباره ویروس کرونا به یک باره از پورتال رسمی سفر و گردشگری تانزانیا حذف شدند. سوالی که دراین باره مطرح می گردد آن است که آیا این کشور اکنون آمادگی کامل برای پذیرایی با آغوش باز از همه گردشگران را دارد یا باید این کار را صرفا به عنوان اقدامی از سر استیصال به وسیله دولت برای جلوگیری از فروپاشی اقتصاد تانزانیا تفسیر کرد؟

اقدام دولت تانزانیا کاتبرت انکوبه (Cuthbert Ncube)، رئیس هیئت گردشگری آفریقا، را واداشت تا ضمن بیان نگرانی خود درباره احتمال شیوع دوباره کووید 19 در عرض مدت کوتاهی پس از راه اندازی مجدد گردشگری، از کشورهای این قاره بخواهد جوانب احتیاط را رعایت نمایند. آپولیناری تایرو (Apolinary Tairo)، گزارشگر بولتن خبری eTN درباره تانزانیا نوشته است:

پس از تجربه کاهش شدیدی در موارد ابتلا به کروناویروس در تانزانیا، روز یکشنبه، جان مگوفولی (John Magufuli)، رئیس جمهور این کشور، گردشگران خارجی و بازدیدنمایندگان تجاری را تشویق کرد تا برای لذت بردن از تعطیلاتی عادی و سفرهای کاری به تانزانیا بیایند.

رئیس جمهور تانزانیا در گفته های خود به کاهش شدید آلودگی این کشور به ویروس کرونا اشاره نموده و گفته است که پذیرای گردشگران برای بازدید بدون قیدوبند از تانزانیا خواهند بود. او اعلام نموده که به وزارت گردشگری دستور داده است تا نظر موافق ایرلاین ها را برای انجام فوری پروازهای خارجی و برنامه ریزی شده خود و انتقال مسافران و گردشگران به تانزانیا جلب کند. او در شرح اقدام خود می گوید هیچ بازدیدنماینده بین المللی پس از ورود به تانزانیا ملزم به گذراندن قرنطینه 14 روزه نیست. اما تمامی گردشگرانی که می خواهند از این کشور بازدید نمایند باید کلیه برنامه های حفاظتی در برابر شیوع ویروس کرونا را رعایت نمایند.

در حال حاضر، طرح های حفاظتی در دست انجام برای مقابله با ویروس کووید 19 در تانزانیا عبارت است از پوشیدن ماسک، شستن دست ها با آب و صابون، ضدعفونی دست ها و رعایت فاصله اجتماعی در حدود یک متر در اماکن شلوغ و وسایل حمل ونقل همگانی.

رئیس جمهور تانزانیا در سخنرانی خود که در مراسم روز یک شنبه در کلیسای لوتری تانزانیا انجام شد، گفت ایرلاین های بسیاری وجود دارند که تمامی بلیط های آن ها تا ماه اوت به طور کامل رزرو شده است و گردشگران آماده هستند تا برای تجربه سافاری های حیات وحش و تعطیلات به این کشور سفر نمایند. او افزود که از وزیران خود خواسته است تا اجازه پرواز به این کشور را به هواپیماها بدهند.

مگوفولی بعلاوه اضافه نمود:

بازدیدنمایندگان خارجی که وارد تانزانیا می شوند وارد قرنطینه اجباری نخواهند شد. اما باید مورد تست غربالگری حرارتی قرار بگیرند و سپس اجازه گشت وگذار در این مقصد بکر آفریقایی برای تورهای سافاری را خواهند یافت.

طی مراسم فوق، مگوفولی سوگند یاد کرد که کشور را به خاطر کروناویروس وارد قرنطینه نخواهد کرد و گفت که انجام چنین عملی برای اقتصاد کشور و مردم با نتایج فاجعه باری همراه خواهد بود. او این سخنان را پس از آن بیان نمود که وزارت گردشگری تانزانیا اطلاعات تکان دهنده ای از تاثیر منفی ویروس کرونا روی صنعت گردشگری این کشور منتشر کرد.

منبع: کجارو / travelandtourworld.com
انتشار: 4 فروردین 1401 بروزرسانی: 4 فروردین 1401 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2099

به "ویروس کرونا : فراخوان تانزانیا به گردشگران برای تجربه تعطیلاتی عادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا : فراخوان تانزانیا به گردشگران برای تجربه تعطیلاتی عادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید