وزیر دفاع آمریکا: چین تهدیدی علیه نظم جهانی است

به گزارش مجله عکسها، وزیر دفاع آمریکا، چین را مورد انتقاد شدید قرار داد و مدعی شد این کشور تهدیدی فزاینده علیه نظم جهانی است و باید طبیعی رفتار کند.

وزیر دفاع آمریکا: چین تهدیدی علیه نظم جهانی است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در جریان سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ چین را مورد انتقاد شدید قرار داد و گفت پکن تهدیدی فزاینده علیه نظم دنیای است.

او گفت: حزب کمونیست چین حتی سریع تر و بیشتر به سمت جهت اشتباه می رود؛ اقدامات مالی غارتگرانه، زورگویی بیشتر و مهمترین [موضوع] نگرانی برای من، شرایط نظامی تخاصمی بیشتر است.

اسپر با تاکید بر اینکه آمریکا به دنبال درگیری با چین نیست، از اروپا و بقیه دنیا خواست در مقابل تهدیدهای چین بیدار شوند.

این مقام آمریکایی اضافه نمود: حزب کمونیست و اعضای وابسته به آن از جمله ارتش آزادیخش خلق به صورت فزاینده ای در خارج از مرزهای خود از جمله در اروپا عمل می نماید و به هر وسیله ای و به هر هزینه به دنبال سود است.

وزیر دفاع آمریکا همچنین گفت: ما می خواهیم چین همانند یک کشور طبیعی رفتار کند و این به معنای آن است که دولت چین احتیاج دارد تا رفتار و سیاست های خود را تغییر دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 751

به "وزیر دفاع آمریکا: چین تهدیدی علیه نظم جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا: چین تهدیدی علیه نظم جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید