وزیر دفاع آمریکا حشد شعبی را به انجام اقدامات تحریک آمیز متهم کرد

به گزارش مجله عکسها، وزیر دفاع آمریکا مدعی شد که نیروهای حشد شعبی در ماههای اخیر چندین بار دست به اقدامات تحریک آمیز علیه نیروهای آمریکایی مستقر در عراق زده اند و انتظار می رود بار دیگر چنین اقداماتی را تکرار نمایند.

وزیر دفاع آمریکا حشد شعبی را به انجام اقدامات تحریک آمیز متهم کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله عکسها به نقل از اسپوتنیک، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا روز پنج شنبه در مصاحبه با مجله عکسها ضمن متهم کردن حشد شعبی به انجام حملات مکرر علیه نیروهای آمریکایی مستقر در عراق گفت که دولت متبوعش انتظار تکرار چنین حملاتی را دارد و با آن برخورد خواهد نمود.

وزیر دفاع آمریکا کمتر از یک هفته پس از حمله هوایی نیروهای این کشور به پایگاههای گردان های حزب الله عراق که بیش از 70 شهید و زخمی بر جای گذاشت، به مجله عکسها گفت: ماههاست که در آنجا شاهد اقدامات تحریک آمیز هستیم. در این شرایط آیا من فکر می کنم که آنها باز هم کاری خواهند کرد؟ بله و آنها از کارشان پشیمان خواهند شد. ما آماده ایم که از خودمان دفاع کنیم و با رفتارهای بد این گروهها که همه از سوی ایران حمایت، راهنمایی و تأمین اقتصادی می شوند، مقابله کنیم.

شامگاه یکشنبه هشتم دی، مواضع گردان های حزب الله عراق وابسته به حشد شعبی در شهر مرزی القائم استان الانبار (غرب عراق) هدف حملات هوایی آمریکا نهاده شد که به شهید و زخمی شدن ده ها نفر از نیروهای مردمی منجر شد.

جواد کاظم الربیعاوی مدیر دفتر عملیات مشترک حشد شعبی در بیانیه ای گفت: در نتیجه تجاوز جنایتکارانه به مواضع تیپ های 45 و 46 وابسته به حشد شعبی در شهر القائم در استان الانبار شمار شهدا و مجروحان به 27 شهید و بیش از 50 مجروح افزایش یافته است.

در پی این اقدام خصمانه که نقض آشکار حاکمیت عراق به شمار می رود، صدها شهروند معترض عراقی روز سه شنبه پس از تشییع شهدای حملات هوایی آمریکا به پایگاه های گردان های حزب الله در غرب عراق، در برابر سفارت آمریکا در بغداد دست به تظاهرات گسترده زده چادرهای تحصن را در محل به پا کردند. این اعتراضات تا ظهر روز چهارشنبه نیز ادامه یافت و در نهایت حشد شعبی عراق از شهروندان معترض درخواست کرد که در پاسخگویی و احترام به تصمیم دولت عراق از اطراف سفارت آمریکا خارج شوند.

معترضان عراقی در برابر سفارت آمریکا در بغداد شعارهایی بر ضد آمریکایی ها و لزوم اخراج آنها سر دادند. روی یکی از پلاکاردهایی که معترضان حمل می کردند نوشته شده بود: عراق دیگر برای آمریکا و مزدورانش امن نیست.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 757

به "وزیر دفاع آمریکا حشد شعبی را به انجام اقدامات تحریک آمیز متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا حشد شعبی را به انجام اقدامات تحریک آمیز متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید