واکنش رایزن فرهنگی ایران در لبنان به تعطیلی نمایشگاه کتاب بیروت

به گزارش مجله عکسها، از قدیم گفته اند آن چه را که سیاست تباه کند، فرهنگ اصلاح نماید. امروزه اما گویا در بعضی جوامع، فرهنگ کارایی اصلاح گری خود را تا حدودی از دست داده و مغلوب سیاست و سیاستمداران گشته است.

واکنش رایزن فرهنگی ایران در لبنان به تعطیلی نمایشگاه کتاب بیروت

با وبسایت گردشگری سازمان میراث فرهنگی همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران، عباس خامه یار، رایزن فرهنگی ایران در لبنان در واکنش به تعطیلی نمایشگاه کتاب بیروت در یادداشتی با عنوان نمایشگاه کتاب بیروت و تعطیلی تلخ اش نوشت: از قدیم گفته اند آن چه را که سیاست تباه کند، فرهنگ اصلاح نماید. امروزه اما گویا در بعضی جوامع، فرهنگ کارایی اصلاح گری خود را تا حدودی از دست داده و مغلوب سیاست و سیاستمداران گشته است.

این داستان غم انگیز و تأسف بار اما سال جاری و در تازه ترین نمونه تلخ و ناگوارش، به تعطیلی شصت وسومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب بیروت رسیده است. نمایشگاهی که قرار بود همچون گذشته با حضور جمع زیادی از ناشران محلی و بین المللی از یک سو و فرهنگ دوستان و کتاب خوانان از سوی دیگر در بیروت، پایتخت چاپ و نشر کتاب و رسانه در دنیا عرب برگزار گردد، از سوی اتحادیه ناشران این کشور به دلیل شرایط نابسامان مالی و اجتماعی به نهم اسفند ماه سال آینده موکول شد.

نخستین دوره این نمایشگاه که شاید یکی از مهم ترین محافل فرهنگی و ادبی منطقه باشد، در اردیبهشت سال 1335 برگزار گردید و علاقه مندان و ادب دوستان حتی در اوج سال های جنگ خونین هفده ساله لبنان نیز، از برگزاری آن محروم نشدند. اما این بار ظاهرا باید طعم تلخ تعطیلی این نمایشگاه را بچشند.

چنین رویداد ناگواری برای هیچ ملتی میسر مباد!

آمین رب العالمین

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 722

به "واکنش رایزن فرهنگی ایران در لبنان به تعطیلی نمایشگاه کتاب بیروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش رایزن فرهنگی ایران در لبنان به تعطیلی نمایشگاه کتاب بیروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید