واکسن های فایزر و مدرنا روی کرونای انگلیسی آزمایش می گردد

به گزارش مجله عکسها، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان، هر دو شرکت تأیید نموده اند که واکسن های خود را بر روی این گونه جدید و بسیار مسری از ویروس کرونا آزمایش می نمایند تا معین گردد آیا آنها در برابر کرونای انگلیسی مصونیت ایجاد می نمایند یا خیر.

واکسن های فایزر و مدرنا روی کرونای انگلیسی آزمایش می گردد

در هفته های اخیر گونه ای جهش یافته از ویروس کرونا در انگلیس و به خصوص شهر لندن شیوع پیدا نموده که تا 70 درصد مسری تر از گونه های قبلی ویروس کروناست.

متخصصان پزشکی و ویروس شناسان هشدار می دهند اگر کرونا چند بار دیگر جهش پیدا کند، ممکن است واکسن های فعلی که با صرف میلیون ها دلار هزینه فراوری شده اند، دیگر در برابر آنها کارآیی نداشته باشند.

شرکت مدرنا بیانیه ای در این زمینه صادر نموده و مدعی شده بر اساس داده های موجود پیش بینی می گردد که واکسن ضدکرونای این شرکت در برابر گونه انگلیسی این ویروس هم ایمنی ایجاد کند. اما برای تأیید این مساله طی هفته های آینده آزمایش های تازه ای در این زمینه صورت می گیرد.

فایزر هم اعلام نموده در حال استخراج داده های تازه از نمونه های خون افرادی است که با دریافت واکسن ضدکرونای این شرکت در برابر این ویروس مصون شده اند و تصور می نماید که واکسن آن در برابر گونه مسری تر ویروس کرونا در انگلیس مصونیت ایجاد کند.

ویروس کرونا پیش از این هم جهش هایی داشته، اما نگرانی های دنیای در خصوص فرایند این جهش ها و به خصوص شیوع گسترده ویروس یادشده در انگلیس با جهش تازه ویروس مذکور بیشتر شده است. از همین رو دهها کشور دنیا ممنوعیت های مسافرتی را در خصوص اتباع کشور انگلیس اعمال نموده و پروازهای ورودی و خروجی به این کشور را ممنوع نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1503

به "واکسن های فایزر و مدرنا روی کرونای انگلیسی آزمایش می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن های فایزر و مدرنا روی کرونای انگلیسی آزمایش می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید