هند نیز به راهروی مالی چین- پاکستان ملحق گردد

به گزارش مجله عکسها، رئیس بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا در سفر به پاکستان به دولت اسلام آباد پیشنهاد داد که هند را نیز در پروژه 46 میلیارد دلاری راهروی مالی چین و پاکستان شامل گردد.

هند نیز به راهروی مالی چین- پاکستان ملحق گردد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، سفر اخیر رئیس بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا به پاکستان، موجب بروز مشکل جدیدی برای دولت این کشور شده است.

رئیس بانک سرمایه گذاری به دولت پاکستان پیشنهاد داده تا هند را نیز شامل راهروی اقتصادی چین و پاکستان کند.

شی جین پینگ رئیس جمهور چین در بازدید از اسلام آباد و سخنرانی در مجلس این کشور گفته بود که هند باید در این راهروی اقتصادی شامل گردد.

رئیس بانک سرمایه گذاری در زیرساخت آسیا گفت: اگر تعهدات واقعی این راهروی اقتصادی تحقق یابد، ضروری است که همسایه های شرقی و غربی پاکستان نیز شامل این پروژه شوند. البته عملی کردن آن با موانع بسیاری روبرو می باشد.

پیشنهاد شامل شدن هند در راهروی اقتصادی چین و پاکستان، مستلزم این است تا هند تعهداتی را در قبال آن بدهد و دولت پکن موظف است تا برآورده کردن این تعهدات را تایید و تغییرات احتاقتصادی را بوجود آورد.

دولت پاکستان بهتر است تا فهرست پروژه هایی که به وسیله بانک سرمایه گذاری در زیرساخت آسیایی تامین اقتصادی می گردد را آنالیز کند.

همچنین چندی پیش یکی از مقامات وزارت بازرگانی پاکستان در گفت وگو با اکسپرس تریبون اعلام نموده بود که این کشور تهران را برای حضور در راهرو اقتصادی پکن- اسلام آباد دعوت نموده است.

به گفته این مقام پاکستانی، اسلام آباد در این دعوت از تهران خواسته که با مشارکت در راهرو اقتصادی چین و پاکستان، برای تقویت بازارهای مرزی، ارتقای راه آهن و همچنین ارتقای نقاط عبور مرزی با این کشور همکاری کند.

وی گفت: مقامات تهران و اسلام آباد در دیدارهای اخیر با تشکیل گروه کاری مشترک و کمیته فنی در امور تجارت و سرمایه گذاری برنامه استراتژی پنج ساله در رابطه با افزایش روابط تجاری را آنالیز کردند.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 719

به "هند نیز به راهروی مالی چین- پاکستان ملحق گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند نیز به راهروی مالی چین- پاکستان ملحق گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید