هشدار وزیر کشور درباره پیک ششم کرونا ، آخرین مهلت واکسیناسیون اصناف

به گزارش مجله عکسها، به گزارش خبرنگاران، احمد وحیدی، وزیر کشور در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: فقط افرادی که واکسن کرونا زده اند، می توانند در اصناف فعالیت نمایند و آخر مهر سرانجام فرصت واکسیناسیون اصناف است.

هشدار وزیر کشور درباره پیک ششم کرونا ، آخرین مهلت واکسیناسیون اصناف

فاصله گذاری اجتماعی، 45 درصد و نگران نماینده

وزیر کشور گفت: هم اکنون در کشور میانگین فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با کرونا، 45 درصد و بسیار نگران نماینده است.

وحیدی در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا به کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی اشاره نمود و اضافه کرد: با این فرایند موج تازه شیوع بیماری ویروس کرونا متصور و نگران نماینده است و مردم هم کامل رعایت نمی نمایند.

وزیر کشور با بیان اینکه نباید وارد موج ششم شویم، گفت: این موضوع حتما آثار سوئی دارد و البته واکسیناسیون هم باید تسریع گردد که یاری نماینده است، اما به معنای رعایت نکردن شیوه نامه ها نیست و به هیچ وجه نباید وارد پیک ششم شویم و باید رعایت کنیم.

وی ادامه داد: البته بعضی از استان ها مشکلاتی دارند که باید رفع گردد.

حدود 52 درصد فعالان حوزه اصناف واکسن کرونا زده اند

وزیر کشور گفت: حدود 52 درصد فعالان اصناف واکسن کرونا زده اند که باید تا آخر مهر همه واکسینه شوند.

وحیدی در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت بیماری کرونا در جمع خبرنگاران اضافه کرد: یکی از موضوع هایی که در جلسه مطرح شد بحث اصناف به ویژه اصنافی که با مواد غذایی سر و کار دارند.

وی گفت: از یک تاریخ به بعد باز بودن آن ها منوط به این است که واکسن زده باشند.

وحیدی اضافه کرد: حدود 6 میلیون نفر در حوزه اصناف فعال هستند که حدود 3 میلیون نفر از آن ها واکسن کرونا زده اند و 3 میلیون نفر دیگر تا آخر مهر فرصت دارند.

وی با بیان اینکه با وزارت بهداشت تعامل نموده ایم که اصناف برای ادامه فعالیت باید واکسینه شوند و در واقع بعد از زدن واکسن در محل کار خود حضور داشته باشند، گفت: برای واکسینه شدن آن ها تاریخ مشخص شده است و اگر تا سرانجام مهر واکسن نزنند نمی توانند فعالیت نمایند.

وزیر کشور گفت: بنابر این اصناف باید هر چه سریعتر برای واکسینه شدن فعالان خود اقدام نمایند و وزارت بهداشت برای واکسینه کردن افراد آمادگی دارد به ویژه که اکنون در طول روز 3 میلیون دوز واکسن کرونا زده می گردد و کمبودی در بحث واکسن نداریم و اصناف هم 10 تا 11 روز فرصت دارند خود را واکسینه نمایند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 آبان 1400 بروزرسانی: 6 آبان 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1942

به "هشدار وزیر کشور درباره پیک ششم کرونا ، آخرین مهلت واکسیناسیون اصناف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار وزیر کشور درباره پیک ششم کرونا ، آخرین مهلت واکسیناسیون اصناف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید