هشدار نسبت به مداخله شورای امنیت برای نظارت بر انتخابات عراق

به گزارش مجله عکسها، به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، عون العادلی تحلیلگر سیاسی عراقی نسبت به کوشش ها برای نظارت شورای امنیت بر انتخابات پارلمانی این کشور هشدار داد.

هشدار نسبت به مداخله شورای امنیت برای نظارت بر انتخابات عراق

وی افزود: بر اساس اطلاعات به دست آمده، بعضی طرفها به دنبال آن هستند که شرایط را به سمت نظارت های بین المللی بر انتخابات عراق سوق دهند.

العادلی اعلام کرد: آنها به دنبال این هستند که با نظارت های بین المللی بر انتخابات عراق، کنترل این انتخابات را به دست بگیرند.

وی افزود: ممکن است گروه های سیاسی برای ناکام گذاشتن این طرح که از سوی دولت حمایت می گردد وارد عمل شده و به سمت به تعویق انداختن مجدد انتخابات حرکت نمایند.

العادلی تاکید نمود: اگر این اتفاق بیافتد به احتمال زیاد برگزاری انتخابات زودهنگام مجلسی به صورت کلی لغو شده و مجلس دوره خود را تا سپتامبر 2022 تکمیل خواهد نمود.

پیش از این نیز فاضل الفتلاوی نماینده ائتلاف الفتح اعلام نموده بود که آمریکا برای مداخله در انتخابات مجلسی عراق برنامه دارد.

وی افزود: سفارت آمریکا از بعضی طرف ها خواسته در اقدامات فنی برگزاری انتخابات عراق به بهانه نظارت بین المللی مشارکت نمایند. حامد عباس نماینده فراکسیون بدر نیز هشدار داده است: چنانچه آمریکا در انتخابات عراق مداخله کند، این انتخابات فاقد شفافیت لازم خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1672

به "هشدار نسبت به مداخله شورای امنیت برای نظارت بر انتخابات عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نسبت به مداخله شورای امنیت برای نظارت بر انتخابات عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید