هشدار روسیه درباره امکان وقوع فاجعه انسانی در مناطق شمالی سوریه

به گزارش مجله عکسها، مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه نسبت به وخامت اوضاع انسانی در مناطق شمال شرق سوریه که عملیات نظامی ترکیه در آنجا ادامه دارد، ابراز نگرانی نموده از جامعه جهانی خواست تا اقدام فوری در این رابطه انجام دهد.

هشدار روسیه درباره امکان وقوع فاجعه انسانی در مناطق شمالی سوریه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، سرلشکر آلکسی باکین رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه که تحت نظر وزارت دفاع روسیه فعالیت دارد، در کنفرانس مطبوعاتی گفت، وضعیت انسانی در مناطق همجوار مرزی در استان الحسکه در شمال شرق سوریه به خاطر انجام عملیات نظامی ارتش ترکیه در این مناطق بسیار وخیم و نگران کننده شده است.

این مقام نظامی تأکید کرد در حال حاضر بیش از 100 هزار نفر از ساکنین غیرنظامی در شهرهای مسکونی این مناطق به خاطر درگیری های نظامی فعال، مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده اند. در خطوط تماس درگیری ها، از طرف مردم غیرنظامی گزارشات متعددی درباره از بین رفتن تأسیسات شهری، زیرساختاری بهداشتی، تجاری و خدماتی به مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم رسیده است.

به گفته وی، بخش اعظم این مناطق در استان الحسکه، تحت کنترل ارگان های محلی مورد حمایت آمریکا و متحدانش در ائتلاف بین المللی واقع شده است و با توجه به ناتوانی ارگانهای محلی برای کنترل اوضاع، این مناطق وضعیت وخیمی پیدا نموده و در شرایط عدم هرگونه اقدامی از طرف آمریکا و شرکایش، سرنوشت مردم محلی نامشخص و روند ادامه افزایش پناهجویان بسیار نگران کننده شده است.

سرلشکر باکین یادآور شد که روز آدینه در بعضی مناطق مسکونی در استان الحسکه، دیرالزور و رقه، تظاهرات خودجوشی از طرف مردم ساکن این مناطق علیه اشغالگری نیروهای خارجی و حمایت از تمامیت ارضی سوریه برگزار گردید.

این مقام نظامی روس تأکید کرد، برای جلوگیری از وقوع یک فاجعه انسانی قریب الوقوع ضروری است تا جامعه جهانی اقدام سریع برای برقراری حاکمیت جمهوری عربی سوریه بر مناطق شمال شرق این کشور انجام دهد. وی اضافه کرد، تنها دولت قانونی سوریه می تواند در کمترین زمان ممکن ارسال یاری های انسانی این مناطق را سازماندهی نموده و از ازبین رفتن تأسیسات بهداشتی و زیرساختارهای مالی در این مناطق جلوگیری کند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 532

به "هشدار روسیه درباره امکان وقوع فاجعه انسانی در مناطق شمالی سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار روسیه درباره امکان وقوع فاجعه انسانی در مناطق شمالی سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید