هجوم مسافران به ارمنستان برای دریافت واکسن کرونا

به گزارش مجله عکسها، رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان گفت: می توان گفت گستردگی ایرانیانی که برای دریافت واکسن به ارمنستان می فرایند بسیار زیاد است. همه پروازهایی که از ایران به ارمنستان رفته یا بازگشته، تقریبا بوده است.

هجوم مسافران به ارمنستان برای دریافت واکسن کرونا

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

ایلنا: هرویک یاریجانیان در خصوص موج سفر ایرانیان به ارمنستان به منظور دریافت واکسن کرونا اظهار کرد: ارتباط زمینی با ارمنستان هنوز راه اندازی نشده ولی رفت و آمدها به وسیله هوایی انجام می گردد. دولت ارمنستان هم برنامه خاصی برای واکسیناسیون ندارد، از آنجا که خودشان سهمیه دارند و استفاده می نمایند عملا هرکسی که به این کشور می رود و خواهان دریافت واکسن است به او واکسن می زنند.

وی اضافه نمود: دولت ارمنستان در برابر این واکسن ها مبلغی را هم دریافت نمی نماید و به صورت رایگان به گردشگر ها تزریق می نماید. علاوه براین چند پزشک در محل هستند که آزمایشات مربوطه را انجام می دهند. بعد از میزان گیری فشار و اکسیژن خون تزریق واکسن انجام می گردد که همه این مراحل به صورت رایگان است.

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان در پاسخ به سوالی پیرامون تعداد ایرانیانی که در ارمنستان واکسن دریافت نموده اند گفت: برای دستیابی با آمار تعداد ایرانی هایی که در ارمنستان واکسن دریافت نموده اند درخواست دادیم اما هنوز به نتیجه نرسیده ایم. شاید اگر سفارت ایران در ارمنستان درخواست دهد زودتر و راحت تر بتواند آمار را به دست بیاورد.

وی یادآور شد: ولی می توان گفت گستردگی ایرانیانی که برای دریافت واکسن به ارمنستان می فرایند بسیار زیاد است. همه پروازهایی که از ایران به ارمنستان رفته یا بازگشته، تقریبا پر بوده است.

وی بعلاوه به سوال دیگری درباره امکان خرید واکسن به وسیله ارمنستان به وسیله ایران پاسخ داد: خود ایران می تواند واکسن دریافت کند و احتیاجی نیست به وسیله ارمنستان این کار را کند. اما شنیده ها حاکی از این است که صحبت هایی شده که البته با توجه به فراوری واکسن در ایران احتمالا احتیاج چندانی به واکسن های خارجی نخواهیم داشت.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1841

به "هجوم مسافران به ارمنستان برای دریافت واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هجوم مسافران به ارمنستان برای دریافت واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید