هاشم زایی: رییس جمهور تعامل خود را با مجلس افزایش دهد

به گزارش مجله عکسها، یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، گفت: تعامل رییس جمهور با جریانات سیاسی تاثیر مثبتی در وحدت جامعه داشته و قطعا به نفع فضای سیاسی کشور است.

هاشم زایی: رییس جمهور تعامل خود را با مجلس افزایش دهد

عبدالرضا هاشم زایی در گفت وگو با مجله عکسها، با اشاره به دیدار اخیر آقای روحانی با طیفی از اصلاح طلبان، بیان کرد: این دیدارها خوب است، اما رییس جمهور نباید تنها در سال یک یا دو بار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی دیدار داشته باشد، بلکه هر زمانی که نمایندگان بخواهند باید بتوانند با مقامات عالی رتبه کشور ملاقات داشته باشند.

وی در ادامه توضیح داد: شهر تهران که پایتخت کشور است، 30 نماینده دارد، اما تا به حال دیداری با آقای روحانی نداشته اند. دیداری که انجام شد می تواند آغاز تعاملات هر چه بیشتر باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آن جا که تعامل رییس جمهور با مجلس شورای اسلامی ضعیف است، اطلاعات به خوبی مبادله نمی گردد. به عنوان مثال تاکنون بحث تفکیک وزارتخانه ها چندین بار به مجلس آمده است، ولی مجلس با آن مخالفت نموده است که از نظر من دلیل این امر عدم تعامل رییس جمهور و دولت با مجلس است.

وی اعلام نمود: مردم همیشه از اختلاف ضرر نموده اند و باعث عدم اعتماد و ایجاد ناامیدی در آنها گردیده است. اگر قوای سه گانه و به خصوص دولت با مجلس شورای اسلامی تعامل بیشتری داشته باشند، قطعا به نفع فضای سیاسی کشور است.

هاشم زایی با اشاره به ضرورت گسترش تعاملات با جریانات سیاسی مختلف، گفت: در ابتدای مجلس شورای اسلامی بحث و گفت وگوی ملی مطرح شد، ولی در عمل خیلی مورد استقبال گروه های مختلف قرار نگرفت. من معتقد هستم که اگر این گفت وگو و مذاکرات انجام گردد و گروه های سیاسی با یکدیگر تعامل بیشتری داشته باشند قطعا خروجی خوبی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 بهمن 1397 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 119

به "هاشم زایی: رییس جمهور تعامل خود را با مجلس افزایش دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هاشم زایی: رییس جمهور تعامل خود را با مجلس افزایش دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید