نیوزویک: تحریم های آمریکا در کوشش برای مقابله با کرونا اخلال ایجاد می نماید

به گزارش مجله عکسها، یک نشریه آمریکایی خاطرنشان نموده تحریم های آمریکا در کوشش ایران برای مبارزه با ویروس کرونا اخلال ایجاد می نماید.

نیوزویک: تحریم های آمریکا در کوشش برای مقابله با کرونا اخلال ایجاد می نماید

به گزارش گروه بین الملل مجله عکسها، یک رسانه آمریکایی با اشاره به کوشش ایران برای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا تصریح نموده تحریم های آمریکا در این کوشش مانع ایجاد می نماید.

نشریه نیوزویک در این مقاله مدعی شده تحریم های مالی آمریکا باعث ایجاد مشکلاتی در کوشش ایران برای مقابله با این ویروس شده است.

این نشریه در بخشی از این تحلیل خاطرنشان نموده تحریم های آمریکا توانایی شهروندان ایران برای دسترسی به اطلاعات لازم درباره این بیماری و نحوه شیوع آن را هم مختل نموده است.

Article 19، یک سازمان مستقر در لندن که خودش را سازمانی هوادار آزادی بیان و آزادی گردش اطلاعات معرفی می نماید دوشنبه خاطرنشان کرد ایرانی ها به دلیل تحریم های آمریکا قادر به دسترسی به پایگاه داده دانشگاه جان هاپکینز نیستند.

نیوزویک به نقل از یک مقام ایرانی که خواسته اشاره ای به نامش نشود نوشته در حال حاضر ایران قادر است نزدیک به 95 تا 97 درصد از نیازهای خودش را فراوری کند.

این مقام ایرانی گفت: در حال حاضر ایران می تواند بین 95 تا 97 درصد از نیازهایش را فراوری کند. حتی ایران به سایر کشورهای منطقه دارو صادر می نماید.

وی اضافه نموده شهروندان ایران، از جمله جوانان این کشور اخبار بین المللی را پیگیری نموده و می دانند که آمریکا مسئول تحریم ها است.

او توضیح داد: یکی از اثرات جانبی رویکرد آمریکا و اروپا به توافق هسته ای این بوده که به مردم ثابت شده که تعامل شکست خواهد خورد. پیغامی که آنها ارسال نموده اند این است که اگر شما با دنیای بیرون تعامل کنید متقابلاً نتیجه ای حاصل نخواهد شد. این پیغام بسیار بدی است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 23 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 901

به "نیوزویک: تحریم های آمریکا در کوشش برای مقابله با کرونا اخلال ایجاد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیوزویک: تحریم های آمریکا در کوشش برای مقابله با کرونا اخلال ایجاد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید