نگرانی از شیوع کرونا در آفریقا

به گزارش مجله عکسها، کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای آفریقا نسبت به احتمال مرگ حداقل 300 هزار الی 3.3 میلیون تن بر اثر شیوع کرونا در این قاره هشدار داد.

نگرانی از شیوع کرونا در آفریقا

کمیسیون مالی سازمان ملل متحد برای آفریقا طی گزارشی در رابطه با تأثیرات شیوع کرونا بر زندگی مالی و اجتماعی مردم در کشورهای آفریقایی هشدار داد که در صورت عدم اتخاذ تدابیر لازم ممکن است دست کم 300 هزار الی 3.3 میلیون نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست دهند.

بر اساس این گزارش، حتی اگر شیوع این بیماری تحت کنترل قرار بگیرد، مشاهده تبعات مالی آن در این کشورها اجتناب ناپذیر است. 56 درصد از ساکنان کلان شهرها در کشورهای افریقایی در پرجمعیت ترین و فقیرترین مناطق این شهرها به سر می برند. فقط 34 درصد از ساکنان این شهرها از امکانات شستشوی دست با آب و صابون برخوردار هستند.

در گزارش کمیسیون مالی سازمان ملل متحد برای آفریقا به نیاز کشورهای آفریقایی به کمک مالی 100 میلیارد دلاری برای تامین نیازات مالی و اجتماعی مردم اشاره شده و آمده است: پیش بینی می شود رشد مالی کشورهای آفریقایی امسال بین 1.8 تا 3.1 درصد کاهش یابد. همچنین 71 درصد از افراد شاغل در کشورهای آفریقایی به طور غیررسمی کار می کنند و امکانی برای کار از منزل ندارند. اگر شیوع این بیماری ادامه یابد، ممکن است 27 میلیون نفر به دام فقر شدید کشیده شوند.

طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آفریقا تا به امروز در سراسر این قاره 18 هزار و 333 مورد ابتلا به کرونا ثبت شده و 962 تن نیز بر اثر این بیماری جان باخته اند.،ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1037

به "نگرانی از شیوع کرونا در آفریقا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی از شیوع کرونا در آفریقا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید