تور چین: نماینده چین در سازمان ملل: بازی با آتش در مسئله تایوان محکوم به شکست است

به گزارش مجله عکسها، نماینده دائم چین در سازمان ملل در واکنش به اظهارات تحریک آمیز وزیر خارجه آمریکا درباره مشارکت معنادار تایوان در نهادهای سازمان ملل، گفت بازی با آتش تنها شکست را در پی خواهد داشت.

تور چین: نماینده چین در سازمان ملل: بازی با آتش در مسئله تایوان محکوم به شکست است

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ژانگ جون نماینده دائم چین در سازمان ملل روز آدینه با مطبوعات درباره اظهارات نادرست اخیر دولت ایالات متحده در حمایت از مشارکت معنادار تایوان در سازمان ملل صحبت کرد.

به گزارش شبکه سی جی تی ان، ژانگ گفت که تنها یک چین در دنیا وجود دارد و اضافه کرد که دولت جمهوری خلق چین تنها دولت قانونی است که نماینده کل چین است و تایوان بخشی جدایی ناپذیر از قلمروی چین است.

این دیپلمات چینی گفت که در مجموع 180 کشور از جمله ایالات متحده، روابط دیپلماتیک با چین بر اساس تعهد به اصل چین واحد برقرار نموده اند.

وی با تاکید بر این که اصل چین واحد توافق جامعه بین المللی و هنجار شناخته شده روابط بین المللی است، گفت: سازمان ملل متحد یک سازمان بین دولتی متشکل از کشورهای مستقل است و قطعنامه 2758 مجمع عمومی سازمان ملل یک بار برای همواره موضوع نمایندگی چین در سازمان ملل را از نظر سیاسی، حقوقی و رویه ای حل نموده است.

ژانگ گفت که تایوان به عنوان بخشی از چین صلاحیت پیوستن به سازمان ملل را ندارد و گفت که سیستم سازمان ملل متحد، آژانس های تخصصی آن و دبیرخانه سازمان ملل باید از اصل چین واحد و قطعنامه 2758 مجمع عمومی در برخورد با امور مربوط به تایوان پیروی نمایند.

نماینده دائم چین در سازمان ملل اضافه کرد: اصل چین واحد و قطعنامه 2758 مجمع عمومی بدون ابهام است. جایی برای دستکاری سیاسی وجود ندارد. اظهارات نادرست اخیر ایالات متحده که در پی حمایت از تایوان در توسعه به اصطلاح فضای بین المللی است، سیگنال های اشتباهی را ارسال نموده است. اصل چین واحد اجازه هیچ چالشی را نمی دهد و قطعنامه 2758 مجمع عمومی اجازه تحریف را نمی دهد.

ژانگ با اشاره به اینکه 50 سال پیش، ایالات متحده در کوشش خود برای ایجاد دو چین یا یک چین، یک تایوان در سازمان ملل باخت، گفت: هر کشوری که با مسئله تایوان به عقب برگردد و با آتش بازی کند، تنها با شکست حتی بزرگتر روبرو خواهد شد.

پیش تر، سخنگوی دفتر امور تایوان در پکن در واکنش به اظهارات تحریک آمیز وزیر خارجه آمریکا درباره مشارکت معنادار این جزیره در نهادهای سازمان ملل، گفت تایوان حق ندارد به سازمان ملل بپیوندد.

ما شیائوگوانگ سخنگوی دفتر امور تایوان در پکن در نشستی گفت سازمان ملل یک سازمان دولتی بین المللی متشکل از دولت های مستقل است و تاکید نمود تایوان بخشی از چین است.

بعلاوه وزارت خارجه چین مخالفت شدید پکن با هرگونه ارتباط نظامی میان ایالات متحده و تایوان را بیان کرد.

پکن، تایوان را بخشی از سرزمین چین می داند و تحرکات آمریکا و فروش سلاح به تایوان را نقض حاکمیت خود و مغایر با سیاست چین واحد ارزیابی می نماید. با این حال آمریکا با اعزام ناو به تنگه تایوان و یاری نظامی به تایوان عملا در جهت حمایت از این جزیره است و پکن بارها به این مسئله اعتراض نموده است. این در حالی است که کشورهای عضو سازمان ملل متحد از جمله خود آمریکا، تایوان را به عنوان کشور مستقل به رسمیت نمی شناسند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 آذر 1400 بروزرسانی: 12 آذر 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1979

به "تور چین: نماینده چین در سازمان ملل: بازی با آتش در مسئله تایوان محکوم به شکست است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور چین: نماینده چین در سازمان ملل: بازی با آتش در مسئله تایوان محکوم به شکست است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید