نقش حیوانات خانگی در توسعه و شیوع کروناویروس!

به گزارش مجله عکسها، با توجه به این نکته کلیدی که ما این روزها در روز های پیک کرونا در کشور هستیم؛ بایستی توجه کنیم که کنترل کرونا یک وظیفه جهانی بوده و هر فرد در کنترل آن به مقدار خود نقشی دارد. بایستی سعی کنیم تمام نکات بهداشتی که بطور مکرر در رسانه ها و تلویزیون اطلاع رسانی می شوند را تک به تک و با دقت تمام انجام دهیم و نکات مهم را پشت گوش نیندازیم. اخیرا بسیاری از مردم به دلایل مختلف از حیوانات خانگی برای نشاط و یا سرگرمی در منزل یا در محل خاص آن نگهداری می کنند. در این مقاله از دسته دانستی ها در مجله اینترنتی خبرنگاران به مقدار تاثیر حیوانات در شیوع کرونا می پردازیم.

نقش حیوانات خانگی در توسعه و شیوع کروناویروس!

آیا حیوانات خالی که با آنها به طور مکرر در تماس هستیم می توانند در توسعه این بیماری موثر باشند؟

اخیرا در هنگ کنگ تست وجود ویروس کرونا در دهان و بینی یک سگ خانگی به صورتی مثبت ضعیف اعلام شده است. هنوز تفسیر مشخصی برای این میزان مثبت ضعیف ارائه نشده است؛ اما دانشمندان بر این عقیده اند شواهد کافی مبنی بر نقش حیوانات خانگی در سرایت این بیماری، از حیوان به حیوان و از حیوان (حیوان خانگی) به انسان وجود ندارد. از این لحاظ به احتمال زیاد خطری جدی وجود ندارد. البته باید توجه داشت کلا اگر در مجاورت حیوانات خانگی هستید بدلیل وجود انواع باکتری ها و ویروس های موجود در بدن و بزاق حیوان حتمن مرتب دستان خود را با آب و صابون بشویید یا از ژل های ضدعفونی کننده خانگی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: ساخت ژل ضدعفونی کننده در خانه

اگر شما هم حیوانات خانگی دارید، نکات زیر را بخوانید:

  • حیوانی که مورد آزمایش قرار گرفته اند، هیچ علائمی از ابتلا به ویروس از خود نشان نداده اند؛ اما در قرنطینه نگهداری می شوند. به نظر می رسد حیوانات خانگی مانند گربه و سگ احتمالا از این ویروس آسیبی نمیبینند.
  • قطعا حفظ سلامت حیوان خانگی برای صاحب آن بسیار مهم است لذا بهتر است اگردر منزل شخصی که دارای تست کرونای مثبت بوده و در خانه قرنطینه است و یا کسی که نشانه های ابتلا به این ویروس را دارد حضور داشت، سعی کنید حیوانات را قرنطینه کرده تا در معرض کروناویروس قرار نگیرند.
  • البته باید توجه داشت که این مطلب در مورد ویروس کووید 19 جاری صادق است. کرونا ویروس ها امکان جهش از لحاظ ساختاری دارند و ممکن است در برخی موارد قدرت واگیر را افزایش دهد.

بنا بر این در کل بایستی توجه داشته باشیم قرنطینه کردن حیوان و نگهداری از آن دور از محل عبور و مرور افراد راهکار بهتری با اطمینان بالاتر است. خیلی از منابع عنوان کرده اند که باید در زمان شیوع این ویروس، از حیوانات دوری شود، این ادعا لزوما درست نیست!

بیشتر بخوانید: چقدر احتمال دارد از ویروس کرونا در امان باشیم؟

منبع: اُکالا
انتشار: 28 آذر 1400 بروزرسانی: 28 آذر 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1997

به "نقش حیوانات خانگی در توسعه و شیوع کروناویروس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش حیوانات خانگی در توسعه و شیوع کروناویروس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید