نشانی خانه های خالی را به 1526 گزارش دهید

به گزارش مجله عکسها، شهروندان می توانند با تماس با شماره تلفن 1526 اطلاعات خانه های خالی را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهند.

نشانی خانه های خالی را به 1526 گزارش دهید

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه مالی مجله عکسها، سامانه ملی املاک و اسکان از سوی وزارت راه و شهرسازی راه اندازی و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفته است و سازمان امور مالیاتی مکلف شده که اطلاعات هویتی مودیان خود را در اختیار این سامانه قرار دهد تا آغازی باشد برای شناسایی صد ها آپارتمان خالی که بازار عرضه و تقاضا را بهم ریخته است.

با این حال در بسیاری ازمواقع مودیان اطلاعات کامل و درستی را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار نمی دهند به همین دلیل بخشی از اجرای این مصوبه به گزارش های مردمی از خانه های خالی نیازمند است.

مردم می توانند گزارش انواع فرار مالیاتی را به این مرکز اطلاع دهند.

مردم باید هنگام گزارش خود آدرس خانه و نام صاحب ملک را داشته باشند و این مرکز در کوشش است تا گزارش خانه های خالی را به عنوان بخش مهمی از اطلاعاتی که قرار است در سامانه ثبت گردد از خود مردم بگیرند.

بر اساس تجربه کارشناس این مرکز دریافت گزارش مردمی از فرار های مالیاتی بهترین نحوه کشف است چرا که در بسیاری از مواقع مودیان گزارش دقیقی از شرایط ملک خود ارائه نمی دهند، اما انگیزه مردم برای ارائه گزارش های واقعی بیشتر است.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی آخرین بار اطلاع داد که 2 میلیون و 100 هزار واحد مسکونی شهری، خالی و 2 میلیون واحد خانه دوم در کشور وجود دارد که در برنامه وزارت راه برای عرضه و ورود به بازار مسکن قرار گرفته است.

وزارت راه هفته گذشته نیز اعلام نمود که مالکان خانه های خالی که در تابستان سال جاری و تا خاتمه تابستان واحد های خالی خود را به بازار عرضه نمایند از پرداخت مالیات معاف می شوند.

کوشش دولت کنترل قیمت اجاره بها با عرضه بیشتر خانه های خالی به باز است و قرار است تا خاتمه سال مالکان خانه های خالی به طور کامل شناسایی شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1133

به "نشانی خانه های خالی را به 1526 گزارش دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانی خانه های خالی را به 1526 گزارش دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید