نامه ای با دو گلوله برای نخست وزیر سابق ایتالیا

به گزارش مجله عکسها، ماتئو رنتزی، نخست وزیر پیشین ایتالیا و سناتور کنونی، پاکتی دریافت کرد که حاوی دو گلوله تفنگ بود.

نامه ای با دو گلوله برای نخست وزیر سابق ایتالیا

به نقل از یورونیوز، به گزارش رسانه های ایتالیا به نقل از منابع پارلمانی این کشور، این پاکت روز چهارشنبه مستقیما به آدرس صندوق پستی این سناتور در محل کارش در مقر مجلس سنا در رم فرستاده شده بود.

گرچه فرستادن فشنگ، پیغامی تهدیدآمیز به شمار می رود، اما پاکتی که به دست رنتزی رسید، ظاهرا حاوی هیچ نوشته یا پیغام کتبی نبوده است.

احزاب و شخصیت های سیاسی ایتالیا از جناح های مختلف از جمله احزاب دست راستی و افراطی لیگا، جنبش 5 ستاره و نیروی ایتالیا و نیز حزب دموکرات، حزب متبوع رنتزی از جناح چپ میانه، این عمل تهدید آمیز را محکوم نموده و همبستگی خود با نخست وزیر پیشین را اعلام کردند.

هنوز معلوم نیست چه کسی و دقیقا با چه هدفی این گلوله ها را برای نخست وزیر ایتالیا در فاصله سال های 2014 تا 2016 فرستاده است.

ماتئو رنتزی خود در پاسخ به واکنش شخصیت های سیاسی به این ماجرا در فیس بوک نوشت: از همه شما ممنونم. بیایید همه با هم در آزادی کامل و با شجاعت همچنان به پیش برویم.

ترزا بلانووا، وزیر کابینه ایتالیا و هم حزبی رنتزی نیز در پیوند با این رویداد در فیس بوک نوشت: ما اسیر تهدید و ارعاب نمی شویم.

ماتئو رنتزی در ژانویه گذشته حزب تحت رهبری اش ایتالیا ویوا را از ائتلاف سیاسی حاکم به رهبری جوزپه کونته خارج کرد و به این ترتیب باعث فروپاشی این ائتلاف و استعفای کونته شد.

رنتزی به همین دلیل در حال حاضر محبوبیت خود را در کشور از دست داده است. بر پایه نتایج یک نظرسنجی که در اواخر ماه فوریه درباره محبوبیت 12 شخصیت سیاسی اول ایتالیا انجام شد، هم اکنون روبرتو اسپرانتزا، وزیر بهداشت با 40 درصد نظر مساعد جامعه آماری، محبوب ترین شخصیت سیاسی در ایتالیاست و ماتئو رنتسی تنها با 12 درصد در صندلی نامحبوب ترین سیاستمدار جای دارد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1607

به "نامه ای با دو گلوله برای نخست وزیر سابق ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه ای با دو گلوله برای نخست وزیر سابق ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید