ناتو: روسیه از بحران کرونا برای پیشبرد منافعش استفاده نمی کند

به گزارش مجله عکسها، فرمانده عالی نیروهای متحد ناتو در اروپا با این نظریه که روسیه می تواند از بحران شیوع ویروس کرونا در دنیا برای رسیدن به منافع خود در دنیا استفاده کند، مخالفت کرد.

ناتو: روسیه از بحران کرونا برای پیشبرد منافعش استفاده نمی کند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله عکسها به نقل از روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو، تاد والترز فرمانده عالی نیروهای متحد ناتو در اروپا معتقد است که روسیه در شرایط بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا، به فکر پیش بردن منافع خود در دنیا نیست.

والترز روز آدینه در پاسخ به سئوال روزنامه نگار آمریکایی در این باره که روسیه می تواند از شرایط کنونی در دنیا برای رسیدن به اهداف خود استفاده کند، گفت: من به شما می گویم که این طور نیست.

این مقام بلند پایه ناتو یادآور شد که با دقت امکان نفوذ مخرب احتمالی در فضای اطلاعاتی در شرایط بحران کرونا در دنیا را زیر نظر دارد بود و در حال حاضر، به گفته وی ، هیچ گونه واقعیتی برای اثبات کوشش مسکو در این جهت گیری دیده نشده است.

در تاریخ 19 مارس (29 اسفند ماه) مقامات ناتو درباره تأثیر شیوع ویروس کرونا بر پیمان آتلانتیک شمالی سخن گفتند. به ویژه ، مقامات بروکسل با دقت شرایط سلامت همکاران خود در این سازمان را کنترل می نمایند. علاوه بر این ، آنها به دلیل شیوع این بیماری همه گیر مجبور به تنظیم مجدد برنامه های تمرینات نظامی و مانورهای در نظر گرفته شدند.

روز آدینه، سرگئی شایگو، وزیر دفاع روسیه ابراز عقیده کرد که ناتو تعداد مانورهای نظامی خود در مرزهای روسیه را افزایش داده و کشورهای غیر عضو در این سازمان را به سمت مشارکت فعال در آنها جذب میکند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 963

به "ناتو: روسیه از بحران کرونا برای پیشبرد منافعش استفاده نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناتو: روسیه از بحران کرونا برای پیشبرد منافعش استفاده نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید