موجودی واکسن کرونا در کشور کافی است؟

به گزارش مجله عکسها، تهران (پانا) - رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با اشاره به واردات 146 میلیون دز واکسن کرونا به ایران، گفت موجودی کنونی کشور برای واکسیناسیون دو دُز افراد واجد شرایط کافی است.

موجودی واکسن کرونا در کشور کافی است؟

به گزارش وبدا، سید حسین صفوی رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با بیان اینکه برای تامین واکسن های مورد نیاز کشور به طور همزمان از طریق تولیدات داخل و واردات اقدام شده که تا به امروز 146 میلیون دز واکسن کرونا وارد کشور شده است، مطرح نمود: همچنین حدود 12 میلیون دز هم از طریق شرکت های داخلی تامین شده است.

وی ادامه داد: باتوجه به اعلام نیاز معاونت محترم وزارت بهداشت، براساس قراردادهای حاضر با شرکت های تولید کننده و تامین واکسن از طریق وارداتی که انجام شده است عملا موجودی ما برای واکسیناسیون دو دز افراد واجد شرایط کافی است.

صفوی شرح داد: برای اینکه درخصوص واردات و تامین نیاز کشور تصمیم گیری شود، جلساتی در سطح وزارت بهداشت تشکیل می شود؛ سیاست های وزارت بهداشت طی این ماه و ماه آینده برای تزریق دزهای یادآور و همچنین تکرار واکسن درصورتی که نیاز باشد، مشخص خواهد شد و پس از آن درصورتی که میزان تولیدات داخل کشور کافی نباشد از طریق واردات هم تامین واکسن انجام و تصمیم نهایی اخذ می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2003

به "موجودی واکسن کرونا در کشور کافی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موجودی واکسن کرونا در کشور کافی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید