منطقه ای که هنوز از شر کرونا در امان است

به گزارش مجله عکسها، در حال حاضر جایی در جهان وجود دارد که ویروس کرونا هنوز به آنجا نرفته است و افراد می توانند بدون ماسک با یکدیگر معاشرت کنند و ترسی از ابتلا به کووید 19 نداشته باشند.

منطقه ای که هنوز از شر کرونا در امان است

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، این نقطه از دنیا جنوبگان، قاره ای در قطب جنوب زمین و تنها جایی است که ویروس کووید 19 تا الان به آنجا راه پیدا نکرده است.

در حال حاضر نزدیک به 1000 دانشمند و افراد دیگر در آنجا حضور دارند و در یک تلاش دنیای می خواهند مطمئن شوند همکارانی که جدیدا به آن ها خواهند پیوست ویروس کرونا را با خود همراه ندارند.

رابرت تیلور که در ایستگاه تحقیقات روترا در جزیره آدلاید واقع در قطب جنوب حضور دارد، شرایط این منطقه از دنیا را حباب کوچک امن ما توصیف می کند.

در روزهای قبل از شیوع ویروس کرونا، قرنطینه های بلند مدت و فشار روانی بالا برای افرادی که در قطب جنوب حاضر بودند، عادی جلوه می کرد در حالیکه بقیه دنیا زندگی در این نقطه از دنیا را غیرعادی می دانست.

تیلور که در ماه اکتبر به قطب جنوب رفت و در زمان همه گیری ویروس کرونا در بریتانیا حضور نداشت، می گوید: به طور کلی آزادی های ما بیشتر از زمان اوج قرنطینه در بریتانیا است. ما می توانیم اسکی کنیم، معاشرت های خود را داشته باشیم، بدویم و از سالن بدنسازی استفاده کنیم.

شرایط منحصر به فرد زندگی

همانند دیگر تیم ها در جنوبگان از جمله قطب جنوب، تیلور و 26 همکارش باید در همه نوع کارها در یک محیط مشترک و دور از دسترس و فضایی کم مهارت داشته باشند.

تیلور می گوید که آن ها به نوبت پخت و پز می کنند، مشاهدات آب و هوایی را انجام می دهند و خیاطی هم انجام می دهند.

ارتباط های اینترنتی خوب به این معنی است که آن ها از نزدیک همه گیری ویروس کرونا در زمین را نظاره کرده اند. اما یکی از دغدغه های ساکنان این بخش از کره زمین آماده کردن این مکان برای ورود همکاران جدید است. در این موضوع مشاوره هایی در دو طرف داده می شود.

تیلور در این باره می گوید: اطمینان دارم که می توانند چیزهای زیادی به ما بگویند که به ما کمک می کند تا خود را با روش جدید سازگار کنیم. ما تا به امروز تجربه ای درباره فاصله گذاری اجتماعی نداشته ایم.

روری اوکونور، پزشک و رهبر گروه زمستانی تایید می کند که به محض ورود همکاران جدید که این هفته قرار است بیایند، امکان دریافت تست از آن ها وجود دارد.

دسترسی به قاره جنوبگان تنها از طریق هوایی (پروازها) و یا از طریق کشتی امکان پذیر است و به این دلیل شورای مدیران برنامه های ملی جنوبگان هشدار داده است که هیچ کشتی تفریحی نباید در این منطقه لنگر بیاندازند.

مدت ها است که به افرادی که در قطب جنوب حضور دارند در زمینه نحوه شستن دست ها و آداب عطسه کردن آموزش داده شده است با این حال شورای مدیران برنامه های ملی جنوبگان یادآوری نیز کرده است که صورت خود را لمس نکنید.

در حال حاضر قرار است حدود 120 نفر به بزرگترین ایستگاه ایالات متحده آمریکا در جنوبگان یعنی ایستگاه مک موردو منتقل شوند.

این افراد قرار است از طریق حمل و نقل هوایی به قطب جنوب بروند. اما برای محدود کردن تماس بین افرادی که قرار است به قطب جنوب بروند و خدمه پرواز، هواپیما یک سرویس بهداشتی جداگانه را به هر یک از این دو گروه اختصاص داده است.

با این حال این افراد بیش از 14 روز در اتاق های جداگانه هتل در نیوزیلند قرنطینه شده بودند. اما آب و هوای نامناسب، سفر آن ها را هفته ها به تاخیر انداخت و طبق پیش بینی های جدید قرار است روز دوشنبه این سفر انجام شود.

از چند هفته پیش در ایستگاه مک موردو، افراد حاضر تمرین هایی را برای شبیه سازی آنچه بقیه مردم در دنیا انجام می دهند، انجام دادند. آن ها ماسک زدند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کردند.

راین هرد، مدیر ایستگاه می گوید: نزدیک نشدن به دوستان سخت خواهد بود.

وی می گوید که او و دیگران ماسک زدن را از دو روز قبل از ورودِ تازه واردها شروع کرده اند.

با ورود همکاران جدید، هرد قطب جنوب را ترک می کند: صادقانه بگویم، بسیار عجیب و غریب خواهد بود که از جاییکه حس می شود سیاره دیگری است بیرون بیایید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1308

به "منطقه ای که هنوز از شر کرونا در امان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه ای که هنوز از شر کرونا در امان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید