مقام اماراتی: قطر دو بار دعوت عربستان را رد نموده است

به گزارش مجله عکسها، معاون رئیس پلیس دبی در واکنش به عدم حضور امیر قطر در اجلاس اخیر سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در ریاض، گفت که قطر تا کنون دو بار دعوت شاه سعودی را رد نموده است.

مقام اماراتی: قطر دو بار دعوت عربستان را رد نموده است

با همراهی تور عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش گروه بین الملل مجله عکسها، ضاحی خلفان معاون رئیس پلیس دبی به عدم حضور تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر در اجلاس اخیر سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج در ریاض، واکنش نشان داد.

او در حساب توئیتری خود نوشت: عربستان دو بار تمیم را برای اصلاح(حل وفصل اختلافات) دعوت کرد اما او رد کرد، کویت نیز سه بار سعی کرد تمیم را به پذیرش دعوت متقاعد کند اما او نپذیرفت و قطر همچنان بر نفرین (خصومت) با کشورهای ائتلاف(چهار کشور) اصرار دارد چرا که می داند بقیه کشورهای عربی منسجم بوده و هدفشان وحدت عربی است اما این قطر است که هدفش پراکندگی اعراب است و لذا هدفش با ائتلاف متفاوت است.

خلفان همچنین نوشت که سیاست های قطر فاجعه اخلاقی در دنیا عربی و روابط عربی است، قطر باعث از هم گسیختگی امت عربی شده و لذا راه سومی جز مقابله با دروغ پردازی ها و فریبکاری های قطر وجود ندارد.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر روز شنبه(دیروز) گفت که پیشرفت اندکی در مورد حل اختلافات با چهار کشور (عربستان، امارات، مصر و بحرین) حاصل شده است.

اجلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس هفته گذشته در ریاض برگزار گردید و با وجود دعوت شاه سعودی از امیر قطر برای شرکت در این اجلاس اما او در این اجلاس حضور نیافت و به جای او نخست وزیر قطر در اجلاس شرکت کرد.

چهار کشور مذکور از خرداد سال 1396 روابط دیپلماتیک خود با قطر را به بهانه حمایت این کشور از تروریسم قطع نموده و فهرستی از مطالبات 13 گانه خود را به عنوان شرط ازسرگیری روابط با این کشور مطرح نموده اند حال آنکه قطر بارها بر گفت وگوی بی قید و شرط و احترام به حاکمیت این کشور تأکید نموده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 13 شهریور 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 691

به "مقام اماراتی: قطر دو بار دعوت عربستان را رد نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام اماراتی: قطر دو بار دعوت عربستان را رد نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید