مقاله: کاربرد و مزایای سنگ مصنوعی کورین

به گزارش مجله عکسها، پرگولا نوعی سازه سقفی که در حیاط و یا باغ ها و یا روی بام و ایوان ساختمانها ساخته می شود. معمولا از این نوع سازه در کنار دیوارها و یا گذرگاه ها برای ایجاد نمادهای زیبای بصری و یا فضای سبز و یا سایه بان استفاده می نمایند. سیستم مشبک این سازه این امکان را فراهم میسازد که گیاهان پیچک مانند به زیبائی سطح آن را پوشانده و بر زیبائی محیط بیافزایند

مقاله: کاربرد و مزایای سنگ مصنوعی کورین

رزین اکریلیک خالص منجر به تولید صفحه می شود که قابل شکل دهی تحت حرارت (ترموفرمینگ) است. صفحه تولید شده را می توان حرارت داد و به صورت یک شکل تازه خم کرد و سپس بدون اینکه ویژگی های کاربردی خود را از دست دهد همان ورق کورین را سرد کرد.

این نوع سازه در واقع نوعی چارچوب دار سفارشی در فضای باز است که مصالحی چون از چوب یا فلز به ساخته می شود. این ساختار دارای تیرک هایی بوده که بر روی آنها سقف صاف یا قوس دار قرار می گیرد که از یک منظر نگهدارنده شاخه های درخت تاک می باشد. شبکه سرپوشیده بالا می تواند باز شود یا به نام پوشش برای انسداد استفاده شود.

معمولا آلاچیق و پرگولا با یکدیگر اشتباه می شوند. آلاچیق فضایی محصور و بسته بوده و دارای سقفی بسته می باشد و برخلاف پرگولا معمولا شکلی مدور بر روی کف دارای ارتفاع بوده که افراد را از رطوبت موجود در فصل بارندگی حفظ می نماید؛ جهت ایجاد تنوع و تفریح در فضای باز و هم بنام فضای غذاخوری و فضایی کاربردی و زیبا مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع مقاله: کاربرد و مزایای سنگ مصنوعی کورین

انتشار: 21 مهر 1400 بروزرسانی: 21 مهر 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1919

به "مقاله: کاربرد و مزایای سنگ مصنوعی کورین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: کاربرد و مزایای سنگ مصنوعی کورین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید