ماجرای سرقت عجیب 500 میلیونی از یک داروخانه

به گزارش مجله عکسها، فروشنده داروخانه که با همدستی یک مجرم سابقه دار نقشه سرقت 500 میلیون تومانی از داروخانه را طراحی و اجرا نموده بود با سرنخی که صاحب داروخانه به پلیس داد دستگیر شد.

ماجرای سرقت عجیب 500 میلیونی از یک داروخانه

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش ایران، شب 18 فروردین سال جاری، سرقت از داروخانه ای در خیابان نیاوران به پلیس گزارش شد. به دنبال اعلام این خبر، مأموران راهی محل شده و نگهبان داروخانه که بشدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود گفت: ساعتی از رفتن دکتر و کارکنان داروخانه گذشته بود که ناگهان 4 مرد نقاب دار در را شکستند و وارد شدند.

آن ها مرا مورد ضرب و شتم قرار داده و دست و پاهایم را بستند. بعد از آن حدود 500 میلیون تومان مواد ضدعفونی نماینده و ماسک و ژل بهداشتی و دارو های کمیاب را به سرقت بردند. بعد از رفتن مردان خشن، به سختی توانستم دست هایم را باز کنم و به پلیس زنگ بزنم.

مأموران در گام بعدی به بازبینی دوربین های مداربسته داروخانه پرداختند، اما سارقان صورت هایشان را با ماسک پوشانده و دستکش به دست داشتند. آن ها حتی شماره پلاک خودرویی که با آن سرقت را انجام داده بودند نیز مخدوش نموده و هیچ رد و سرنخی از خود برجا نگذاشته بودند.

همین مسأله حکایت از آن داشت که مأموران با باندی حرفه ای رو به روهستند. در حالی که تحقیقات از سوی مأموران پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت ادامه داشت، سرنخی از سارقان به دست آمد.

آنالیز ها نشان می داد که داروخانه متعلق به دو مرد میانسال است که 10 روز قبل از این سرقت، گوشی تلفن همراه یکی از آن ها به سرقت رفته بود. وی گفت: 10 شب قبل گوشی تلفن همراهم توسط راکبین نقابدار موتورسیکلتی به سرقت رفت داخل گوشی اطلاعات و اسناد و مدارک زیادی داشتم.

دو روز بعد از سرقت گوشی تلفن همراهم یکی از کارکنان داروخانه به نام سیاوش که دو ماهی می گردد به اینجا آمده به من گفت: حاضر است در ازای مبلغی پول، سارقان گوشی را برایم پیدا کند و گوشی را برگرداند، اما من حرفش را جدی نگرفتم. تا اینکه بعد از سرقت 500 میلیونی از داروخانه و آنالیز کالا های انبار متوجه شدیم که قبل از این سرقت 9 بار به صورت جزئی از داروخانه سرقت شده و ماسک و ژل های ضدعفونی و دارو های کمیاب به سرقت رفته است.

با اطلاعاتی که مرد داروخانه دار در اختیار تیم تحقیق قرار داد، مأموران به سیاوش، فروشنده داروخانه ظنین شدند بدین ترتیب به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ویژه سرقت، سیاوش بازداشت شد. وی ابتدا منکر ماجرا بود، اما زمانی که تیم تحقیق سابقه کیفری او را آنالیز کردند تعیین شد که پسر جوان چندین بار به اتهام سرقت و زورگیری بازداشت شده است. بدین ترتیب مأموران پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت بار دیگر به بازپرسی از وی پرداختند که خاتمه لب به اعتراف گگردد.

با اعتراف پسر جوان، مأموران پیروز شدند سردسته باند سرقت به نام خشایار را دو روز قبل دستگیر نمایند و تحقیقات به دستور بازپرس ایرد موسی برای دستگیری سایر اعضای باند ادامه دارد.

تبادل نظر با متهم

با خشایار چطور آشنا شدی؟

سال ها قبل زمانی که برای پیدا کردن کار از شهرستان به تهران آمدم، به عنوان نظافتچی در بنگاه املاک پدر خشایار، مشغول به کار شدم. بعد فهمیدم او سردسته باند زورگیری وسرقت است. من هم وسوسه شده و با خشایار همراه شدم. چندین بار به زندان افتادم و بار آخر که آزاد شدم تصمیم گرفتم توبه کنم و دور کار خلاف را خط بکشم.

اما باز هم خلاف کردی؟

من واقعاً می خواستم خلاف را کنار بگذارم، برای همین ارتباطم را با خشایار قطع کردم و در یک دامپزشکی مشغول به کار شدم. اما خشایار مرا پیدا کرد و گفت: اگر با او همکاری نکنم خانواده ام را در شهرستان می کشد. از ترس جان خانواده ام با خشایار همراه شدم. وقتی در دامپزشکی کار می کردم چندین بار دارو ها و تجهیزات آنجا را سرقت کردم که آن موقع 150 میلیون تومان ارزش داشت که بیشترش سهم خشایار می شد.

ماجرای سرقت ها از داروخانه چه بود؟

وقتی در داروخانه مشغول کار شدم باتوجه به شرایط موجود و از آنجایی که ماسک و ژل های ضدعفونی کم شده بود، خشایار از من خواست بیشتر این وسایل و دارو های نایاب را سرقت کنم و خودش آن ها را در بازار آزاد به چندین برابر قیمت می فروخت. بعد هم که نقشه سرقت از داروخانه را کشید.

تلفن همراه را چگونه سرقت کردید؟

یک روز برای خشایار تعریف کردم که یکی از صاحبان داروخانه گوشی گرانقیمتی دارد و خودش می گوید مدارک و اطلاعات داخل گوشی اش از خود گوشی برایش بیشتر ارزش دارد. همین حرف باعث شد نقشه سرقت گوشی را با خشایار اجرا کنیم. قرار بود در ازای برگرداندن گوشی تلفن همراه 100 میلیون تومان از صاحب داروخانه بگیریم. اما وقتی قبول نکرد کینه او را به دل گرفتم و نقشه سرقت از داروخانه را اجرا کردیم.

منبع: فرارو
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 961

به "ماجرای سرقت عجیب 500 میلیونی از یک داروخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای سرقت عجیب 500 میلیونی از یک داروخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید