لبنان، اتهام زنی حریری به حزب الله از خاک امارات

به گزارش مجله عکسها، نخست وزیر لبنان که امارات رفته است، اتهامات خود علیه جنبش حزب الله را تکرار کرد.

لبنان، اتهام زنی حریری به حزب الله از خاک امارات

به گزارش گروه بین الملل مجله عکسها، سعد حریری نخست وزیر لبنان که سرگرم دیدار از امارات است، در گفت وگو با خبرگزاری دولتی این کشور به حزب الله لبنان حمله کرد و مدعی شد: یکی از طرف های سیاسی شرکت کننده در دولت لبنان تصمیم دولت برای دخالت نکردن در درگیری های خارجی یا در امور داخلی کشورهای عربی را نقض می کند.

حریری در تلاش برای جلب رضایت حاکمان امارات افزود: من به عنوان نخست وزیر هرگونه ورود لبنان در مناقشات جاری در اطراف خودمان را رد و تاکید می کنم که دولت لبنان دخالت یا مشارکت در هرگونه فعالیت خصمانه هر سازمانی علیه کشورهای عرب حوزه خلیج (فارس) را رد می کند.

او درباره حزب الله مدعی شد که لازم است که انگشت اتهام به سمت حزب الله به عنوان بخشی از ساختار منطقه ای و نه یکی از طرف های دولت لبنان نشانه رود.

وی گفت: لبنان بخشی لاینفک از جهان عرب است و به طور کلی، ثبات آن با ثبات و امنیت جهان عرب گره خورده است؛ به ویژه از نظر سیاسی و اقتصادی.

حریری بدون توجه و اشاره به تجاوزگری پنج ساله همه جانبه عربستان به یمن، حمله پهپادی علیه تاسیسات نفتی عربستان را به زعم خود گامی جسورانه توصیف کرد و مدعی شد که این گام خلیج (فارس) را در آستانه انفجار قرار داد و باعث افزایش سطح تنش در منطقه شد.

وی در عین حال از سران سعودی و نوع برخورد آنها با پرونده حملات پههادی به تاسیسات نفتی عربستان تمجید کرد و پیشنهاد یک راه حل فراگیر برای بحران از طریق گفت وگو را بیان کرد.

حریری همچنین از جامعه بین المللی خواست تا مسئولیت های خود را در قبال آنچه به زعم خود دخالت در امور داخلی کشورهای عربی خواند، ایفا کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 509

به "لبنان، اتهام زنی حریری به حزب الله از خاک امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، اتهام زنی حریری به حزب الله از خاک امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید