قاچاقچی مکالمات تلفنی در تهران بازداشت شد

به گزارش مجله عکسها، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از بازداشت یک قاچاقچی مکالمات تلفنی خبر داد.

قاچاقچی مکالمات تلفنی در تهران بازداشت شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سرهنگ داوود معظمی گودرزی با اعلام خبر بازداشت یک قاچاقچی مکالمات تلفنی، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: مدتی قبل کننده حقوقی شرکت مخابرات با مراجعه به پلیس فتا مطرح نمود افراد ناشناسی از طریق خطوطی اقدام به سوء استفاده از پهنای باند بین الملل و برقراری غیرقانونی ارتباط تلفنی خارج به داخل کرده اند.

رئیس پلیس فتا ادامه داد: شاکی مطرح نمود که در پی این اتفاق، علاوه بر خسارت های امنیتی، حدود 20 میلیارد ریال به شرکت ارتباطات زیرساخت نیز خسارت وارد شده است.

وی شرح داد: پس از تشکیل پرونده، تیمی از افسران پلیس فتا با بررسی مستندات و شواهد، رسیدگی به پرونده را در دستور کار قرار دادند و پس از چند روز کار اطلاعاتی و تحقیقات گسترده و روش های فنی و پلیسی پیروز به شناسایی خطوط و متهم شدند.

این مقام انتظامی گفت: متهم با استفاده از روش های مختلف مانند تغییر کابل کشی های مخابراتی سعی در پنهان کردن این عمل مجرمانه داشت که در نهایت شیوه مجرمانه وی شناسایی شد.

گودرزی مطرح نمود: در تحقیقات اولیه مشخص شد، متهم با استفاده از شیوه انتقال تماس های تلفنی اینترنتی از خارج به داخل کشور با 28 خط فعال، مکالمات تلفنی را قاچاق و از پهنای باند بین الملل سوء استفاده کرده است.

رئیس پلیس فتا اضافه کرد: با هماهنگی مرجع قضائی و تحقیقات میدانی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به همراه تجهیزات مخابراتی و رایانه ای به پلیس فتا انتقال یافت. متهم در ابتدا منکر جرم ارتکابی بود، اما پس از روبرو شدن با ادله و مستندات لب به اعتراف گشود.

این مقام انتظامی یادآور شد: مکالمات بین الملل باید از طریق مراکز ارتباط بین الملل کشور مبدأ و مقصد برقرار شود و برقراری این ارتباطات از مبادی غیرقانونی و غیررسمی، ترمینیشن (از خارج به داخل) غیرمجاز یا همان قاچاق مکالمات تلفنی نامیده می شود.

گودرزی متذکر شد: قاچاق مکالمات تلفنی، با سوء استفاده از یارانه هایی که دولت به مکالمات تلفنی شهروندان اختصاص داده و با ترانزیت (برقراری) ارتباطات سایر کشور ها از طریق ایران یا به داخل ایران صورت می گیرد بنابراین به جای ارسال ارتباطات دیگر کشور ها به طور مستقیم به مقصد، به ایران و از طریق مراکز بین الملل ما به کشور مقصد ارسال می شود. بدین ترتیب از این یارانه به نفع دیگر کشور ها استفاده و این امر خسارت غیرقابل جبرانی را به اقتصاد کشورمان وارد می کند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ شرح داد: شهروندان در صورتیکه متوجه تغییرات محسوسی در مبلغ مندرج در قبض تلفن خود شدند مراتب را سریعاً به شرکت ارتباطات زیر ساخت اعلام کنند تا پس از بررسی و تأیید، در صورت لزوم برای بررسی بیشتر به پلیس فتا ارسال شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1191

به "قاچاقچی مکالمات تلفنی در تهران بازداشت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاچاقچی مکالمات تلفنی در تهران بازداشت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید