فرمانده ارشد آمریکا در حوزه اروپا: ریسک حمله روسیه به اوکراین متوسط به پایین است

به گزارش مجله عکسها، خبرگزاری خبرنگاران- یک فرمانده ارشد ارتش آمریکا در اروپا اظهار کرد، ریسک حمله روسیه به اوکراین در چند هفته آینده متوسط تا پایین است.

فرمانده ارشد آمریکا در حوزه اروپا: ریسک حمله روسیه به اوکراین متوسط به پایین است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، این نخستین مورد از یک چنین ارزیابی نظامی ضمناً افزایش نگرانی ها از بابت تحرکات مربوط به نظامیان روسیه در مرزهای اوکراین است.

ژنرال تاد والترز، فرمانده واحد فرماندهی اروپای ارتش آمریکا طی اظهاراتی از شرح درباره اطلاعات پشت این ارزیابی خود که حاکی از عدم انتظار ارتش آمریکا نسبت به وقوع حمله ای از جانب روسیه در این مقطع است، امتناع کرد اما احتمال وقوع آن را رد ننموده و ریسک را کم اهمیت ندانست.

او طی ایراد شهادت خطاب به یک کمیته مجلس نمایندگان آمریکا به طرح دیدگاهش درخصوص ریسکهای مربوط به هفته ها و ماه های آینده پرداخته و این ریسکها را دست کم تا حدی مبتنی بر آرایش نیروهای روسیه دانست.

پنتاگون از ارائه اطلاعات مربوط به ارزیابی اش درخصوص اندازه و ترکیب آن نیروها امتناع نموده و خبرنگاران را به مسکو ارجاع داده است. با این حال چند روز پیش کاخ سفید فاش کرد که تعداد قوای روسیه در مرز شرق اوکراین بیشتر از هر زمانی از سال 2014، زمان اقدام این کشور در الحاق شبه جزیره کریمه به خاکش و حمایت از جدایی طلبان این حوزه، تا کنون است.

والترز در پاسخ به سوال یک قانونگذار کمیته نیروهای مسلح درباره ارزیابی احتمال وقوع یک حمله در هفته های آینده گفت: این احتمال کم تا متوسط است.

والترز در پاسخ به پرسش یک قانونگذار دیگر برای شرح دادن درباره احتمال تغییر ریسک بعد از این دوره پاسخی کلی داده و گفت: جواب این است که چنین چیزی بستگی به عواملی دارد.

والترز که در عین حال فرمانده عالی ائتلافی اروپای ناتو نیز هست، اعلام کرد: من باید از الان تا فردا هر ثانیه یک روز را در نظر بگیرم تا به شما جوابی متفاوت بدهم.

به گفته والترز، اگر جهت فعالی همچنین به همین شکل باقی بماند، او برآورد می نماید که ریسک وقوع یک حمله کاهش یابد.

او به اعضای کنگره آمریکا گفت: احساس من این است که با توجه به فرایندی که هم اکنون مشاهده می کنیم، احتمال وقوع یک حمله آغاز به کاهش کند.

اخیرا اوکراین و روسیه آغاز به متهم ساختن یکدیگر از بابت افزایش خشونتهای مربوط به درگیری در شرق اوکراین نموده اند؛ جایی که در آن سربازان اوکراینی با نیروهای جدایی طلب مورد حمایت روسیه درگیر بوده اند و درگیری در آن از سال 2014 تا کنون 14000 کشته به جای گذاشته است.

تنشها بر سر فرایند تقویت قوای ارتش روسیه در مرز شرق اوکراین سبب شده که درخواستهای این کشور برای بالا بردن وام افزایش یابد و به گفته مشاور رئیس جمهور اوکراین دولت این کشور به همین دلیل تلاشها برای به دست آوردن وامهای بیشتر از صندوق بین المللی پول را تسریع نموده است.

لورا کوپر، معاون دستیار امور روسیه، اوکراین و اوراسیای وزیر دفاع آمریکا به مساله تحریمهای اخیر علیه روسیه اشاره نموده و درگیری در شرق اوکراین را هم اکنون یک جنگ داغ توصیف کرد. او در ایراد شهادت در کنار والترز گفت: از ماه ژانویه ما شاهد کشته شدن 30 نظامی اوکراینی در شرق این کشور تا کنون بوده ایم.

با این حال هم کوپر و هم والترز برای حمایت بیشتر مقامها از نیروهای اوکراینی درخواست نکردند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1690

به "فرمانده ارشد آمریکا در حوزه اروپا: ریسک حمله روسیه به اوکراین متوسط به پایین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده ارشد آمریکا در حوزه اروپا: ریسک حمله روسیه به اوکراین متوسط به پایین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید