فراخوان ستاد زیست فناوری برای فراوری کیت تشخیص کرونا

به گزارش مجله عکسها، دکتر مصطفی قانعی در تبادل نظر با خبرنگار مهر در پاسخ به اینکه آیا شرکت های دانش بنیان اقدام به ساخت تجهیزات و دارو مرتبط با تشخیص، پیشگیری و درمان کرونا نموده اند، اظهار کرد: ما در ستاد زیست فناوری با آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو به نتیجه رسیدیم که فراخوانی را برای شرکت های دانش بنیان اعلام کنیم که هرکدام توانایی فراوری کیت های تشخیص سریع و تشخیص قطعی را دارند خود را معرفی نمایند.

فراخوان ستاد زیست فناوری برای فراوری کیت تشخیص کرونا

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: هر کدام از شرکت ها بتواند در فرصت کوتاهی در حد صنعتی با کیفیت مورد قبول سازمان غذا و دارو کیت عرضه نمایند، از سوی ستاد توسعه زیست فناوری مورد حمایت قرار می گیرند.

وی با تاکید بر ضرورت اعلام هر چه زودتر شرکت ها برای فراوری کیت ها بیان کرد: علاوه بر حمایت از سوی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری، آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو نیز تاییدیه کیفیت محصول را صادر می نماید و هیئت امنای ارزی، خرید تضمینی آنها را تقبل می نماید.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید نمود: شرکت هایی که توانایی فراوری چنین کیت هایی را دارند قادر به فراوری کیت های تشخیص آنفولانزا نیز هستند که می توان در آینده این را نیز مورد توجه قرار داد.

قانعی گفت: باید شرکت های دانش بنیان به زودی اعلام نمایند که چه زمانی می توانند فراوری نمایند؛ اگر دیر باشد به درد نمی خورد.

وی در پاسخ به اینکه فراوری دارو و اکسن در برنامه فراوری شرکت های دانش بنیان هست یا خیر گفت: فعلاً برنامه برای فراوری دارو واکسن نداریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 21 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 892

به "فراخوان ستاد زیست فناوری برای فراوری کیت تشخیص کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان ستاد زیست فناوری برای فراوری کیت تشخیص کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید