فائوچی: کاخ سفید می توانست مانع رشد چشمگیر کرونا شود

به گزارش مجله عکسها، کارشناس ارشد بیماری های عفونی آمریکا بر این باور است که کاخ سفید می توانست از افزایش چشمگیر ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کند.

فائوچی: کاخ سفید می توانست مانع رشد چشمگیر کرونا شود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، دکتر آنتونی فائوچی کارشناس ارشد بیماری های عفونی آمریکا که نقش مهمی در صدور دستورالعمل ها و توصیه های بهداشتی و درمانی مقابله با ویروس کرونا دارد و از دست کم دریافت این بیماری از سوی دونالد ترامپ به شدت انتقاد کرده، بر این باور است که افزایش چشمگیر موارد ابتلا به ویروس کرونا در کاخ سفید، قابل پیشگیری بود.

بر اساس این گزارش، تا به امروز چندین مشاور و دستیار ارشد ترامپ و چند سیاستمدار ارشد حزب جمهوریخواه به ویروس کرونا مبتلا شده اند. ترامپ و همسرش ملانیا نیز جمعه گذشته اعلام کردند که به این ویروس مبتلا شده اند.

فائوچی گفت: به آنچه که طی هفته جاری در کاخ سفید رخ داد، نگاه کنید. این یک واقعیت است. این ویروس هر روز تعداد بیشتری از مردم را آلوده می کند. این یک افسانه و دروغ نیست. این یک شرایط تاسف بار است، زیرا می شد از وقوع آن جلوگیری کرد.

فائوچی بار ها خواستار استفاده از ماسک برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا شده است.

ترامپ روز دوشنبه با تصمیم پزشکان از بیمارستان نظامی والتر رید مرخص شده است. وی 3 روز قبل از آن را به خاطر ابتلا به ویروس کرونا تحت درمان بود. ترامپ پس از ورود به کاخ سفید، ماسک خود را برداشته است.

ترامپ پس از ترخیص از بیمارستان خطاب به مردم آمریکا گفته است که از ویروس کرونا هراس و ترس نداشته باشند و اجازه ندهند ترس و نگرانی از این ویروس بر آن ها غلبه کند.

ویروس کرونا تا به امروز بیش از 7.4 میلیون نفر در آمریکا را آلوده کرده و جان 210 هزار نفر را گرفته است.

دموکرات ها به شدت از سیاست های دولت ترامپ در مقابله با این بحران بهداشت و سلامت انتقاد کرده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1343

به "فائوچی: کاخ سفید می توانست مانع رشد چشمگیر کرونا شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فائوچی: کاخ سفید می توانست مانع رشد چشمگیر کرونا شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید