عضو مجلس عراق از دخالت های داخلی و خارجی برای بازگشت متهمان تروریسم خبر داد

به گزارش مجله عکسها، عضو مجلس عراق گفت که تبرئه وزیر اسبق دارایی این کشور که به همکاری با داعش متهم بود، گامی نخست برای بازگشت دیگر چهره های متهم به حمایت از تروریسم و حزب منحله بعث به عرصه سیاسی کشور است.

عضو مجلس عراق از دخالت های داخلی و خارجی برای بازگشت متهمان تروریسم خبر داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد البلداوی عضو فراکسیون الصادقون در مجلس عراق از دخالت های سیاسی در داخل و خارج عراق برای بازگشت جنایتکارانی به قدرت خبر داد که دستشان به خون عراقی ها آلوده است.

البلداوی در اظهاراتی تلویزیونی گفت: دخالت هایی سیاسی از داخل و خارج عراق در حال انجام است تا جنایتکارانی نظیر رافع العیساوی که دستانشان به خون عراقی ها آغشته است، آزاد شوند.

وی افزود: لازم است که یک تیم قضایی با تصمیم ها برای بازگشت متهمان مقابله کند، زیرا خیلی از جنایتکاران فراری به همان شیوه بازگشت العیساوی بازخواهند گشت.

بر اساس گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، دادگاه بغداد روز سه شنبه رافع العیساوی وزیر اسبق دارایی در دوره دوم دولت نوری المالکی(2010 تا 2014) را از اتهام های فساد اداری، مالی و تروریسم تبرئه و آزاد کرد، این اتفاق منجر به اعتراضاتی در بغداد شد و جمعی از خانوادههای شهدا و قربانیان تروریسم با برپایی چند تجمع، به آزادی العیساوی اعتراض کردند.

معترضان معتقدند که بر اساس اسناد و شواهد، العیساوی در حمله سال 2014 داعش از این گروه تروریستی حمایت کرده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1196

به "عضو مجلس عراق از دخالت های داخلی و خارجی برای بازگشت متهمان تروریسم خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو مجلس عراق از دخالت های داخلی و خارجی برای بازگشت متهمان تروریسم خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید