عضویت ایران در کمیته جوانان فدراسیون جهانی دارت و میزبانی اولین دوره مسابقات کشورهای اسلامی

به گزارش مجله عکسها، ایران به عنوان میزبان اولین دوره مسابقات دارت کشورهای اسلامی معرفی گردید و به عضویت کمیته جوانان فدراسیون جهانی این رشته درآمد.

عضویت ایران در کمیته جوانان فدراسیون جهانی دارت و میزبانی اولین دوره مسابقات کشورهای اسلامی

به گزارش مجله عکسها و به نقل از روابط عمومی فدراسیون انجمن های ورزشی ، در حاشیه مسابقات دنیای دارت که در شهر کلوژ رومانی برگزار گردید، کامبیز ایوب زاده رئیس انجمن دارت ایران به همراه پریسا بابا محمدی علاوه بر حضور در جلسه اتحادیه فدراسیون دنیای، نشست جداگانه ای با رئیس و نایب فدراسیون دنیای و همچنین جلسه با روسای کشورهای اسلامی برگزار کردند.

در جلسه کشورهای عضو فدراسیون دنیای دارت برای اولین بار کمیته جوانان رت تشکیل دادند و اعضای آن با رای گیری انتخاب شدند و ایران هم به عنوان یکی از 5 عضو این کمیته برگزیده شد.

همچنین به پیشنهاد انجمن دارت ایران اولین جلسه فدراسیون های کشورهای اسلامی با حضور روسای دارت ایران، ترکیه، مصر و پاکستان تشکیل شد و تفاهم نامه ای در راستای پیشرفت و توسعه دارت در کشورهای مذکور و لزوم تعامل و مراوده بیشتر بین کشورهای اسلامی به امضا رسید و با توافق حاضرین و حمایت فدراسیون دنیای مقرر شد که اولین دوره مسابقات دارت کشورهای اسلامی اوایل سال 99 در ایران برگزار گردد.

رییس انجمن دارت ایران نشست جداگانه ای با بیل هاتر رئیس کانادایی فدراسیون دنیای دارت برگزار کرد و ضمن توضیحاتی از عملکرد و فعالیت های مستمر دارت در ایران از ورود این رشته به دانشگاه ها و فعالیت علمی این رشته در سطح ایران و برگزاری هدفمند مسابقات کشوری، لیگ های آقایان و بانوان و رنکینگ های جوانان و بزرگسالان، اردوهای تیم های ملی،برگزاری دوره ها و کلاس های آموزشی گزارش مبسوطی را ارائه کرد که مورد توجه رئیس فدراسیون دنیای نهاده شد. همچنین کتاب دارت اثر لیندا دافی که توسط کمیته آموزش و پژوهش انجمن دارت ایران و با همت شهابی رئیس این کمیته ترجمه شده با امضای کاروان تیم ملی جوانان به ایشان اهدا شد.

در این دیدار همچنین تقاضای ورود مدرسان بین المللی و مجرب دارت دنیا و برگزاری دورهای آموزشی بین المللی در ایران مطرح شد که با حمایت رئیس فدراسیون دنیای همراه لود و مقرر شد که این مهم بزودی در کشورمان انجام پذیرد.

نشست با نایب رییس فدراسیون دنیای و برگزاری جلسه مشترک با روسای دارت قاره آسیا از دیگر برنامه های مسئولان انجمن دارت ایران در حوزه بین الملل در رومانی بود.

تیم جوانان دارت کشورمان در رقابت های دنیای رومانی توسط مهرداد سیفی به مدال نقره و همچنین توسط تیم دوبل دختران متشکل از فاطمه کریمی و فاطمه صفی به نشان برنز دنیا دست یافت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 534

به "عضویت ایران در کمیته جوانان فدراسیون جهانی دارت و میزبانی اولین دوره مسابقات کشورهای اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضویت ایران در کمیته جوانان فدراسیون جهانی دارت و میزبانی اولین دوره مسابقات کشورهای اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید