عربستان خواستار مشاهده مدارک قابل اثبات پس از تبادل نظر با ایران است

به گزارش مجله عکسها، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، یکی مقام مطلع در وزارت خارجه عربستان سعودی روز آدینه اظهار داشت که گفتگوها میان مقامات تهران و ریاض با هدف کاستن از تنش های منطقه ای اجرا شده است.

عربستان خواستار مشاهده مدارک قابل اثبات پس از تبادل نظر با ایران است

راید کریملی مسئول سیاستگذاری در وزارت خارجه عربستان سعودی در این باره گفت که هنوز برای مشاهده پیامدهای این تبادل نظر بسیار زود است و اینکه ریاض خواستار مشاهده مدارک قابل اثبات است.

این دیپلمات سعودی در ادامه اضافه نمود که عربستان امیدوار است این تبادل نظرها موفقیت آمیز باشند، اما هنوز بسیار زود و شتابزده است که به نتایج قطعی دست یابیم. ارزیابی ما بر پایه مدارک قابل اثبات است، و نه بیانیه ها.

این مقام وزارت خارجه عربستان در بخشی دیگر از صحبت های خود گفت که محمد بن سلمان به طور کاملاً شفاف سیاست عربستان سعودی را تشریح نموده و مدعی شد به رغم آنکه پادشاهی سنی مذهب عربستان با رفتارِ منفی تهران مشکل دارد، ریاض خواستار روابط حسنه با ایران شیعه مذهب است.

این مقام سعودی از ارائه جزئیات بیشتر در مورد این تبادل نظرها خودداری کرد. با این حال مقامات و منابع منطقه ای به خبرگزاری رویترز گفته بودند که محور تبادل نظرها موضوع یمن و توافق هسته ای 2015 ایران با قدرت های جهانی بوده، توافقی که ریاض به شدت با آن مخالف بود.

لازم به ذکر است که رئیس جمهور عراق شامگاه چهارشنبه خاطرنشان کرد که بغداد بیش از یک بار میزبان تبادل نظرها میان مقامات ایران و عربستان سعودی بوده است؛ دو کشوری که در عرصه های مختلف از جمله جنگ یمن از رقبای سرسخت یکدیگر در منطقه بشمار می فرایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1838

به "عربستان خواستار مشاهده مدارک قابل اثبات پس از تبادل نظر با ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان خواستار مشاهده مدارک قابل اثبات پس از تبادل نظر با ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید