عربستان بیش از 500 بیمارستان و مرکز درمانی یمن را تخریب نموده است

به گزارش مجله عکسها، به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، طه المتوکل وزیر بهداشت یمن امروز آدینه سخنانی را در مورد جنایت های جنگنده های متجاوز سعودی در این کشور، عنوان کرد و در این خصوص گفت: سعودی ها به صورت تعمدی مراکز درمانی یمن را هدف قرار می دهند.

عربستان بیش از 500 بیمارستان و مرکز درمانی یمن را تخریب نموده است

وزیر بهداشت یمن یادآور شد: سعودی ها در طول مدت زمان گذشته بیش از 43 هزار یمنی را شهید و مجروح ساخته اند. جنایت های عربستان سعودی در یمن در سایه حمایت های بی وقفه آمریکا و کشورهای غربی صورت می پذیرد. محاصره همه جانبه مردم یمن نیز تحت همین حمایت های خارجی هنوز ادامه دارد.

وزیر بهداشت یمن پیشتر نیز گفته بود: حملات ددمنشانه عربستان سعودی به نقاط مختلف یمن ازجمله مناطق مسکونی همچنان ادامه دارد و متوقف نشده است. کسی که در بمباران های سعودی کشته نشود، از کمبود اقلام دارویی حتماً می میرد. این یک جنایت جنگی است که با اعمال محاصره موجب ایجاد کمبود اقلام دارویی در یمن شده اند.

وزیر بهداشت یمن در ادامه یادآور شد: ائتلاف متجاوز سعودی از وارد شدن داروهای بیهوشی که از جمله مستلزمات اصلی و اساسی در حوزه بهداشت و درمان محسوب می شوند، جلوگیری به عمل می آورد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1552

به "عربستان بیش از 500 بیمارستان و مرکز درمانی یمن را تخریب نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان بیش از 500 بیمارستان و مرکز درمانی یمن را تخریب نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید