عبدالملکی: رابطه مستقیم شستا با وزیر تعاون باید قطع گردد، انتصاب سرپرست سازمان تأمین اجتماعی

به گزارش مجله عکسها، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم معارفه مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: در این سازمان باید سلسله مراتب رعایت گردد و رابطه مستقیم وزیر با شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی قطع گردد.

عبدالملکی: رابطه مستقیم شستا با وزیر تعاون باید قطع گردد، انتصاب سرپرست سازمان تأمین اجتماعی

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: با توجه به اینکه باید هیات امنای سازمان تامین اجتماعی از نظر قانونی این انتصاب را تصویب نمایند، فعلا میرهاشم موسوی به اسم سرپرست سازمان تامین اجتماعی منصوب و به جای مصطفی سالاری مشغول به کار می گردد و در اولین جلسه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی مصوبه هیات امنا و طی مراحل قانونی انجام می گردد.

وی اضافه نمود: در سازمان تامین اجتماعی سلسله مراتب باید رعایت گردد، متأسفانه در 15 سال گذشته شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، شستا که زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی است مستقیم با وزیر کار می کردند، باید از این پس این سلسله مراتب رعایت گردد و شستا با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کار کند و اگر وزیر هم کاری با شستا داشت، به وسیله مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی باید اقدام گردد.

عبدالملکی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی با بیش از 50 درصد مردم کشور در ارتباط است، گفت: اموال این سازمان متعلق به مردم و حق الناس است که صاحبان آن کارگران، کارفرمایان و شرکای اجتماعی هستند و ما باید با تحول و افزایش بهره وری نسبت به امانت داری اموال مردم اقدام کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شاخص های مهم مورد انتظار در مدیریت نو را تحول و جهش خدمات به مردم و بعلاوه کارآمدسازی مدیریت و افزایش بهره وری دانست و گفت: ما قائل به رعایت سلسله مراتب در سازمان تامین اجتماعی هستیم.

وی بعلاوه 5 ویژگی انقلابی بودن، کارآمدی، دست پاک بودن، فسادستیزی و مردمی بودن را از ویژگی های مدیران دانست و گفت: دولت سیزدهم تاکید دارد همه مدیران بر اساس این 5 شاخص انتخاب شوند.

عبدالملکی بعلاوه گفت: با توجه به اینکه بعضی از مقررات کم فایده بوده و باعث اذیت و آزار مردم می شوند باید ظرف سه ماه حجم ضوابط غیرضرور کاهش پیدا کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بعلاوه تمرکززدایی اختیارات را از دیگر سرفصل ها اسم کرد و گفت: در استان ها بعضی از مدیران کارآمدتر هستند و باید اختیارات به مدیران استانی و شهرستانی واگذار گردد.

وی سرپرست نو سازمان تامین اجتماعی را فردی دانست که 12 سال سابقه مدیریت در وزارت رفاه سابق و بعلاوه صندوق بیمه عشایر و روستائیان دانست و اضافه نمود: وی بعلاوه در حوزه رفاه و تامین اجتماعی از صاحب نظران کشور به تعداد می رود.

در ادامه این مراسم از خدمات مصطفی سالاری مدیرعامل سابق تامین اجتماعی تقدیر شد و حکم سرپرستی میرهاشم موسوی در سازمان تامین اجتماعی اهدا شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1887

به "عبدالملکی: رابطه مستقیم شستا با وزیر تعاون باید قطع گردد، انتصاب سرپرست سازمان تأمین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالملکی: رابطه مستقیم شستا با وزیر تعاون باید قطع گردد، انتصاب سرپرست سازمان تأمین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید