عابدینی: فدراسیون فوتبال تصمیم نگیرد فوتبال بهتر پیش می رود، ساکت برای هر جایی که نام و نانی داشته باشد برنامه دارد

به گزارش مجله عکسها، عضو پیشین هیئت رئیسه سازمان لیگ معتقد است که تصمیمات فدراسیون فوتبال به این رشته ضربه زده و اگر فدراسیون نشین ها تصمیم نگیرند، کارها بهتر پیش می رود.

عابدینی: فدراسیون فوتبال تصمیم نگیرد فوتبال بهتر پیش می رود، ساکت برای هر جایی که نام و نانی داشته باشد برنامه دارد

به گزارش مجله عکسها، امیرعابدینی در گفت وگو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران، در مورد اتفاقات تیم فوتبال امید، برکناری مجیدی و انتخاب حمید استیلی به عنوان سرمربی تیم فوتبال امید، گفت: من از شما تعجب می کنم که با چرا سوال می کنید. مگر می شود در فوتبال ما چرا وجود نداشته باشد. من خیلی مسرور بودم که فرهاد مجیدی در کنار حمید استیلی فعالیت می نماید و بقیه عزیزان هم یاری می کردند و گروه کاری خوبی شکل گرفته بود. آینده فوتبال ما هم با همین جوانان شکل می گیرد. محبوبیت این دو بزرگوار در تیم های خودشان باعث می شد یک پشتوانه مردمی خوبی به دنبال تیم امید باشد اما یک باره همه چیز به هم خورد.

رئیس پیشین کمیته مالی فدراسیون فوتبال ادامه داد: فرهاد مجیدی آدم باهوشی است و می دانست چه می نماید. اگر قرار بود در این راه موانع نداشته باشیم که 40 سال پشت المپیک نمی ماندیم. ما مربیان بزرگی در تیم امید داشتیم از حسن حبیبی گرفته تا سایر افراد، ولی پیروز نشده اند. همواره با تیم های امید مشکل داریم و دلمان می خواهد یارهای غارمان کنار این تیم باشند و برخی مسائل را دیکته می کنیم. من خیلی غصه خوردم که مجیدی از تیم امید جدا شد.

عابدینی در مورد این موضوع که گفته شد انتخاب مجیدی به عنوان سرمربی تیم امید اشتباه بود، توضیح داد: من اعتقاد دارم وقتی کاری شکل گرفت باید آن کار را انجام دهیم. اینکه در ابتدا یک تصمیم اشتباه گرفتیم، با برداشتن مجیدی اشتباه دوم را انجام دادیم. فدراسیون فوتبال تصمیم نگیرد، فوتبال بهتر شکل می گیرد. تصمیم غلط کار را غلط پیش می برد. ما برای المپیک بضاعت داریم و بضاعت را در قالب فرصت قرار می دهیم و فرصت را می سوزانیم و الان هم باید حمایت نمایند.

وی بیان کرد: راهنمایی تیم امید کار سخت و دشواری است. مردم ما دلشان می خواهد تیم امید به المپیک برود. باید کاری کنیم که صعود کنیم و بضاعت این کار وجود دارد. این رفت و آمد ها در فوتبال طبیعی است و الان باید مشکل را حل کنیم. ساکت دخالت نکند و بگذارد دیگران کار نمایند. ساکت یار تاج است و در همه جا باید اسم و رسمش پنهان و آشکار وجود داشته باشد. 90 درصدی افرادی که از فدراسیون فوتبال رفتند به خاطر ساکت و دخالت های او رفتند. هرجا که ساکت احساس می نماید نام و نان داشته باشد آنجا حضور دارد.

عابدینی در مورد تصمیمات کمیته فنی گفت: محصص و معینی افرادی هستند که فوتبال را می فهمند و در این بخش دانش و علم دارند. اگر آدم هایی در این کلاس به عابدینی که سن و سالش از آنها بیشتر است بگویند که این کار را انجام دهد من گوش می کنم اما اگر به من بگویند که چه کسی کنارم باشد قبول نمی کنم. فرهاد مجیدی حق داشته که معترض باشد. من قبول ندارم که محصص و معینی و ... این کار را انجام داده اند. این کار از جای دیگری دیکته شده و محصص حرف افراد دیگری را گفته است. تاج سیاست گذاری های کلان را که انجام می دهد به کارهای دیگر کاری ندارد اما ادامه کار را به سیستم و جریان فکری واگذار می نماید. ساکت ادامه کار را برعهده دارد. من لمس نموده ام که ساکت برای هر جایی که نام و نان داشته باشد، برنامه دارد.

عضو هیئت رئیسه پیشین فدراسیون فوتبال در مورد جوابگو نبودن فدراسیون فوتبال با ذکر یک خاطره گفت: این موضوع به تاج برمی شود و به ساکت ربطی ندارد. خساست تاج معروف است. این موضوع در رفتار، کلام و همه چیز او وجود دارد. این تفکر امنیتی که او در فدراسیون فوتبال ایجاد نموده غلط است. خانواده فوتبال خانواده باز و رفیقی است. فوتبال عشق بوده و به خاطر رفاقت و صداقت و همه چیز باز و تعیین است. فوتبال پیچیدگی ندارد و شفاف است و نیاییم آن را پیچیده و چند لایه کنیم. فوتبال اگر یک رو باشد با خبرنگار صحبت می نمایند و هیچ پرهیزی نداریم مجله عکسها چه چیزی را آگاه می شوند.

وی در مورد پرداخت نشدن دستمزد ویلموتس و اینکه تا چه زمانی صبر خواهد نمود؟ گفت: مربیان پرتغالی را از فوتبال کنار بگذاریم چون آنها همواره از آشوب خوششان می آید اما همه مربیان نجیب هم یک خط قرمز دارند. خط قرمز وقتی است که حقوق شان پرداخت نشود. نباید فرصت سوزی کنیم و حق و حقوق سرمربی تیم ملی را بدهیم. می توانیم پول را پرداخت کنیم چون پول هست. ما کجا بدهکار شدیم که یقه مان را نگرفته اند؟ فردا اگر تفاوتی بین دلار، یورو و پول ما به وجود بیاید ماتم می گیریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 515

به "عابدینی: فدراسیون فوتبال تصمیم نگیرد فوتبال بهتر پیش می رود، ساکت برای هر جایی که نام و نانی داشته باشد برنامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عابدینی: فدراسیون فوتبال تصمیم نگیرد فوتبال بهتر پیش می رود، ساکت برای هر جایی که نام و نانی داشته باشد برنامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید