طرح محدود کردن اختیارات نظامی ترامپ تصویب نشد

به گزارش مجله عکسها، طرح نمایندگان دموکرات سنای آمریکا برای محدود کردن اختیارات نظامی رئیس جمهور این کشور به تصویب نرسید.

طرح محدود کردن اختیارات نظامی ترامپ تصویب نشد

به گزارش گروه بین الملل مجله عکسها به نقل از پایگاه خبری هیل، طرح کنندگان دموکرات سنای آمریکا به منظور محدود کردن اختیارات دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور برای رویارویی نظامی با ایران به تصویب نرسید.

در نشست روز جمعه سنای آمریکا بیش از 40 کننده به طرح مذکور رأی منفی دادند تا این طرح نتواند حد نصاب لازم برای افزوده شدن به قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا را به عنوان یک متمم کسب کند.

پیش از این میچ مک کانل رهبر جمهوری خواهان سنا -که اکثریت سنا را در اختیار دارند- اعلام بود که طرح دموکرات ها برای محدود کردن اختیارات نظامی ترامپ صرفاً یک بازی سیاسی است و شکست خواهد خورد.

دونالد ترامپ خود بارها تأکید کرده است که قصد ندارد با ایران وارد جنگ شود اما در عین حال برخی تهدیدات لفظی وی در فضای مجازی و رسانه ها علیه ایران باعث شده است که مخالفان جنگ در آمریکا و سایر کشورها جهان واکنش نشان دهند.

این در حالی است که بر اساس شواهد موجود، تهدیدهای ترامپ علیه ایران واقعی نبوده و او تنها به این دلیل ایران را به مقابله نظامی تهدید می کند که بتواند به زعم خود ایرانی ها را به پای میز مذاکره بیاورد؛ اما در تحقق این هدف کوچکترین توفیقی کسب نکرده است.

هفته گذشته پس از آن که ایران یک پهپاد آمریکایی را بر فراز آب های سرزمینی خود سرنگون کرد، آمریکایی ها مدعی شدند این پهپاد در حریم هوایی بین المللی سرنگون شده و ایران باید منتظر واکنش شدید آمریکا باشد.

کمتر از 24 ساعت بعد از این حادثه سران دولت و کنگره آمریکا در اتاق وضعیت کاخ سفید تشکیل جلسه دادند تا در مورد واکنش به سرنگونی این پهپاد متجاوز تصمیم گیری کنند. اما به رغم شایعات رسانه های غربی، در نهایت هیچ واکنشی از سوی نظامیان آمریکایی دیده نشد.

ترامپ مدعی شد به دلیل اینکه نمی خواسته 150 نفر به تلافی سرنگونی یک هواپیمای بدون سرنشین کشته شوند، حمله محدود به سه پایگاه نظامی در ایران را در دقایق آخر متوقف کرده است؛ اما ساعاتی بعد نانسی پلوسی رئیس مجلس کنندگان آمریکا که از حاضران نشست اضطراری در کاخ سفید بود، به مجله عکسها گفت اصلاً چیزی در مورد لغو حمله به ایران نشنیده است.

ناتوانی آمریکا در واکنش نشان دادن به سرنگونی پهپادی که خود ادعا می کند در حریم بین المللی سرنگون شده، حاکی از این است که واشنگتن از رویارویی نظامی با ایران استقبال نمی کند.

ترامپ پیش از این نیز با اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به منطقه تلاش کرده بود تهدید جنگ را برای ایران واقعی جلوه دهد اما وقتی نشانه ای از عقب نشینی ایران ندید، بلافاصله به تمنای مذاکره روی آورد و شماره ای را در اختیار سفارت سوئیس (حافظ منافع آمریکا در تهران) قرار داد تا به منظور تماس تلفنی احتمالی به مقامات ایران تحویل داده شود.

با این حال ایران تأکید کرده است که هرگز تحت فشار تن به مذاکره با آمریکا نخواهد داد و ایران کشوری نیست که تسلیم خواسته های یک رژیم زورگو شود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 305

به "طرح محدود کردن اختیارات نظامی ترامپ تصویب نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح محدود کردن اختیارات نظامی ترامپ تصویب نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید