شیوع کرونا منجر به رشد 110 درصدی مصرف اینترنت مخابرات شده است

به گزارش مجله عکسها، خبرنگاران: مصرف اینترنت مشترکان مخابرات نسبت به ترافیک مشابه سال گذشته 110 درصد افزایش پیدا نموده است.

شیوع کرونا منجر به رشد 110 درصدی مصرف اینترنت مخابرات شده است

به گزارش مجله عکسها به نقل از ایسنا، شیوع کرونا در کشور به قرنطینه اختیاری افراد منجر شده و در این میان مصرف اینترنت به عنوان راهی برای گذراندن اوقات فراغت، استفاده از روش های دورکاری و آموزش مجازی افزایش یافته است. البته سرعت و کیفیت اینترنت هم از مواردی است که همیشه دغدغه کاربران بوده و در این شرایط همه نیازمند کیفیت مناسب برای فعالیت های اینترنتی خود هستند.

محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- برای تسهیل شرایط دورکاری کارمندان، آموزش مجازی دانش آموزان و دانشجویان و همچنین به دلیل افزایش مصرف کاربران از اینترنت، دستور به فعال کردن بسته های 100 گیگابایتی اینترنت برای تمامی کاربران ثابت داد و همچنین بعضی از سریال ها و فیلم های تلویزیون های اینترنتی را رایگان کرد واین موضوع منجر به 2.5 برابر شدن مصرف اینترنت شد.

در این راستا محمدرضا بیدخام -مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران- در گفت وگو با ایسنا، درباره مصرف اینترنت کاربران در دو ماه گذشته اظهار کرد: مصرف اینترنت مشتریان مخابرات در اواسط اسفند، 4200 ترابایت بود که آخر اسفند میزان مصرف ترافیک داخلی و خارجی به 8200 ترابایت رسید و علت افزایش مصرف از اواسط اسفندماه، مباحث مربوط به دورکاری و بسته رایگان 100 گیگابایتی در نظر گرفته شده با تاکید وزیر ارتباطات برای مشرکین اینترنت ثابت بود.

وی همچنین درباره مصرف فعلی مشترکان مخابرات اعلام کرد: مصرف اینترنت حال حاضر تقریبا 6900 ترابایت است که نسبت به ترافیک مشابه سال گذشته 110 درصد افزایش پیدا نموده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1024

به "شیوع کرونا منجر به رشد 110 درصدی مصرف اینترنت مخابرات شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوع کرونا منجر به رشد 110 درصدی مصرف اینترنت مخابرات شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید