سوله بحران زده اراج

به گزارش مجله عکسها، 3 سال از شروع ساخت سوله مدیریت بحران محله اراج می گذرد. اما هنوز این سوله تکمیل و بهره برداری نشده است. این محله به دلیل قرار داشتن در محدوده کوهپایه ای شمیران و قرار داشتن در محدوده ای شهرک نشین احتیاج به توسعه سرانه های ایمنی و مدیریت بحران دارد.

سوله بحران زده اراج

مجله عکسها- مرضیه موسوی: محله اراج با شهرک های متعددش شناخته شده است و جغرافیای کوهپایه ای که دارد احتیاج به آمادگی برای بحران را در این منطقه ضروری تر می نماید. با این حال تنها سوله مدیریت بحران این محله با گذشت 3 سال از ساخت، هنوز تجهیز نشده است. هادی کاشانی دبیر شورایاری محله اراج می گوید :محله اراج به دلیل شهرکی بودن با مسائل متعددی در تأمین سرانه های مختلف روبه روست؛ از جمله سرانه های ورزشی و فرهنگی و... . در این محله هیچ مکان ورزشی عمومی وجود ندارد. طی سال های گذشته زمینی در منطقه وجود داشت که ما پیشنهاد ایجاد مکان ورزشی در این زمین را به شهرداری دادیم. اما با توجه به اولویت در تأمین ایمنی محله، شهرداری این زمین را به سوله مدیریت بحران تبدیل کرد. 3 سال از ساخت این سوله می گذرد اما همچنان سوله مدیریت بحران محله اراج تجهیز نیست و بیشتر از هر چیزی به ساختمانی نیمه کاره و متروکه شباهت دارد. پیشنهاد ما این بود که تا زمانی که این سوله تجهیز و تکمیل گردد آن را به عنوان سالن چندمنظوره در اختیار محله قرار دهند اما به بهانه غیراصولی بودن این کار هیچ استفاده ای از سوله نشده است؛ نه اهالی محله از این سوله استفاده می نمایند و نه تجهیز می گردد تا در صورت بروز حوادث از آن استفاده گردد.

کاربری های ممنوعه

چند سالی است که استفاده ثانویه از سوله های مدیریت بحران در محله های مختلف خبرساز شده؛ از ضبط برنامه های تلویزیونی تا استفاده از سوله های اسکان اضطراری به عنوان سالن های چندمنظوره. کاربری هایی که سوله های مدیریت بحران را برای مدت تعیین به بهره برداران واگذار می نماید و عملاَ استفاده از آن ها در شرایط اضطراری و حوادث غیرمترقبه را سخت می نماید. کیوان فاتحی منش دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه یک می گوید :ابلاغیه شورای اسلامی شهر تهران و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تأکید بر ممنوعیت واگذاری و تغییر کاربری سوله های بحران دارد وامکان تغییر کاربری سوله های مدیریت بحران وجود ندارد. سوله مدیریت بحران اراج به عنوان سوله پشتیبانی عملیات مدیریت بحران در شرایط اضطراری پیش بینی شده و در حال ساخت است و سال آینده بعد از تکمیل، تجهیز خواهد شد.

اکنون 5 سوله در منطقه وجود دارد که 3 سوله ازگل، محلاتی و گلابدره تکمیل و تجهیز شده و 2سوله اراج و یاران در حال ساخت و تکمیل هستند. سوله ازگل یکی از سوله های مدیریت بحران در منطقه یک است که در حال حاضر به عنوان سالن چندمنظوره به بهره برداری رسیده است. فاتحی منش می گوید :2سوله اراج و یاران سال 1399 بعد از تکمیل، تجهیز می شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 866

به "سوله بحران زده اراج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوله بحران زده اراج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید